Reklama

"Pod wrażeniem Jerzego Dudka"


Melanie Chisholm, czyli popularna Sporty Spice z najsłynniejszego angielskiego żeńskiego zespołu Spice Girls, jest obok Geri Halliwell jedyną "Spicetką", która choć w niewielkim stopniu poradziła sobie na rynku jako solistka. Zadebiutowała w 1999 roku albumem "Northern Star" (do dziś sprzedano ponad 3 miliony egzemplarzy), który najpierw promował mocno rockowy utwór "Goin' Down", a później nagranie tytułowe (4. miejsce na angielskiej liście przebojów) oraz "Never Be The Same Again" (singel stał się Numerem Jeden w Anglii). Jednak po wydaniu drugiego albumu "Reason" (2003) wytwórnia Virgin Records, niezadowolona z jego sprzedaży wynoszącej pół miliona egzemplarzy, rozwiązała umowę z Mel C. Niezrażona tym faktem wokalistka założyła własną firmę Red Girl Records i w jej barwach wydała wiosną 2005 roku płytę "Beautiful Intensions", która w Polsce ukazała się dopiero w styczniu następnego roku. Album promowany był m.in. utworem "First Day Of My Life", który stał się wielkim przebojem w Europie, w tym także u nas.

Reklama

Z okazji promocji płyty, wokalistka przyjechała do Polski. Spotkał się z nią Paweł Amarowicz, który pytał o możliwość reaktywacji Spice Girls, sztuczne gwiazdy z reality show, a także o ulubionego bramkarza drużyny FC Liverpool, której Mel C jest wielką fanką.

W jakiej atmosferze przystąpiłaś do nagrania "Beautiful Intensions"?

Mój drugi album "Reason" odniósł spory sukces, ale niestety w tamtym czasie spodziewano się lepszych wyników sprzedaży. Byłam zawiedziona moją wytwórnią płytową, którą w tamtym czasie był Virgin Records. I w takim klimacie rozpoczęłam prace nad "Beautiful Intensions".

Jestem bardzo zadowolona z płyty, która sprzedała się nieźle. Dało mi to odwagi, by stworzyć własny label.

Na "Beautiful Intensions" pojawiło się więcej brzmień gitarowych, rockowych, które wcześniej raczej się nie pojawiały twoich nagraniach. Czyja to zasługa? Co spowodowało, że na tej płycie jest więcej gitar?

To już mój trzeci album i myślę, że w ciągu tego czasu udało mi się wykorzystać wiele różnych gatunków muzycznych. Zagraliśmy też całą masę koncertów i to mi uzmysłowiło, czego naprawdę szukam w muzyce i jakie brzmienie chcę osiągnąć. Na scenie odkryłam siłę bardziej rockowego brzmienia, zresztą moje piosenki zawsze były trochę rockowe, co było słychać na moim pierwszym solowym singlu "Goin' Down".

Poza tym w czasie nagrywania płyty bardzo duże znaczenie mają emocje i uczucia, jakie masz w tym czasie - złość czy frustracja znajduje lepsze ujście w bardziej rockowych brzmieniach...

Czyli to był wasz pomysł, nikt z zewnątrz nie ingerował w brzmienie płyty?

Jesteśmy z moim zespołem bardzo blisko i świetnie się rozumiemy - z gitarzystą współpracujemy już od 9 lat! Bardziej rockowe brzmienie było wynikiem wspólnej pracy i wspólnego pomysłu. Uznaliśmy, że skoro coś się świetnie sprawdza na koncertach, to można też wykorzystać siłę brzmienia na następnej płycie. Na koncertach i w trasie każdy utwór żyje swoim własnym życiem, ewoluuje w czasami dziwnych kierunkach i często jest tak, że wykonywany na żywo brzmi o wiele lepiej niż na płycie. To frustrujące.

Dlatego w przypadku "Beautiful Intensions" najpierw zagraliśmy cały materiał na żywo, a potem weszliśmy do studia, żeby podtrzymać ten klimat i moc.

Czy masz swoją ulubioną i najważniejszą dla siebie piosenkę z "Beautiful Intensions"?

Cały album jest dla nie niezwykle ważny. Także dlatego, że to moja pierwsza płyta wydana przez moją własną wytwórnię. Są na nim bardziej rockowe kawałki, jak "Never Say Never", który świetnie się śpiewa na koncertach, czy kompozycja "Better Alone", z której jestem bardzo dumna. A "You Get Yours" to chyba moja ulubiona piosenka na tej płycie, ponieważ muzycznie oddaje jej charakter - jest spokojna, z delikatnym wokalem, by w połowie wybuchnąć rockowym brzmieniem. Fantastyczna na występy na żywo.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: jerzy | sporty | Geri Halliwell | Girls | nagrania | Dariusz Dudka | spice

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje