Reklama

Darek Malejonek: „Wierzymy w to, co śpiewamy”

Miałeś w swym życiu kontakt z narkotykami. Wiem, że nie jest to dla ciebie przyjemny temat do rozmowy, ale czy uważasz, że robiąc to, to teraz robisz, jesteś w stanie odradzić ludziom sięganie po nie?

Reklama

Nie wierzę w to, że można kogoś do narkotyków zniechęcić. Sam jestem tego przykładem. Około 15 moich znajomych ze świata muzyki już nie żyje. I nie będę ukrywał, że stało się tak z powodu narkotyków. Nie muszę przytaczać nazwisk, bo każdy i tak wie o kogo chodzi. Ja przez ponad 13 lat codziennie paliłem marihuanę i naprawdę cudem udało mi się z tego wyjść. Brałem amfetaminę, grzybki, ale nigdy nie sięgnąłem po heroinę czy kompot. Mogłem spróbować kokainy, ale była dla mnie za droga. I chyba tylko dzięki temu żyję, bo mnie na nią nie było stać. Gdyby było, na pewno bym spróbował. 10 lat temu nie było jeszcze Ecstasy i cieszę się, bo to jest straszna rzecz. Sama chemia, która niszczy mózg. Jak już mówiłem, nie da się człowieka ani zniechęcić, ani bezproblemowo wyciągnąć go z tego. Aby to się udało, trzeba mu zaofiarować coś w zamian, trzeba go odciągnąć na siłę. Życie nie znosi pustki, trzeba ją czymś zapełnić i jeżeli tak się nie stanie, to człowiek do tego wraca. Jedni mogą się odnaleźć w sporcie, inni w czymś innym. Ja to znalazłem w wierze. I tylko dzięki niej udaje mi się jakoś wytrwać. Mam w niej spełnienie i nie szukam żadnych sztucznych wrażeń. Co z tego, że człowiek pójdzie na detoks. Gdy wraca, jest cały czas w tym samym środowisku i z tym samymi problemami. Nie ma szans na ucieczkę. Dilerzy wchodzą już prawie do przedszkoli. Nie ma na to żadnej recepty. Ja odnalazłem się w Bogu.

Jaki w takim razie jest twój stosunek do Internetu, który przez niektórych też jest określany mianem narkotykiem?

Mam laptopa i czasami próbuję sobie czasem posurfować, ale z takimi łączami to niewiele mogę zdziałać. Mam zamiar sobie kupić nowego, wtedy będę mógł spokojnie się nim bawić. Lubię Internet i cieszy mnie, że wielkie wytwórnie stracą monopol na sprzedawanie muzyki.

import rozrywka

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: teksty | internet | robert | śpiewanie | rock | czarny | Darek Malejonek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje