Reklama

Reklama

Zenek Martyniuk: Biografia trafi na ekran

Katarzyna Jungowska przeniesie na ekran biograficzną książkę "Życie to są chwile" o Zenonie Martyniuku z grupy Akcent.

Katarzyna Jungowska przeniesie na ekran biograficzną książkę "Życie to są chwile" o Zenonie Martyniuku z grupy Akcent.
Zenek Martyniuk nazywany jest królem disco polo /AKPA

Ostatnie lata to pasmo nieustających sukcesów Zenona Martyniuka - począwszy od przeboju "Przez twe oczy zielone" (ponad 107 mln odsłon!) do występu w duecie z Marylą Rodowicz podczas Sylwestra z Dwójką w Zakopanem.

Sprawdź tekst utworu "Przez twe oczy zielone" w serwisie Teksciory.pl!

"To książka o tym, jak rodziła się legenda króla disco polo. Zenon Martyniuk w rozmowie z dziennikarką Martyną Rokitą opowiada, ile musiał przejść, żeby znaleźć się na szczycie. Droga do kariery nie zawsze była prosta i kolorowa jak jego teledyski" - czytamy w zapowiedzi "Życie to są chwile".

Reklama

Film na podstawie książki ma wyreżyserować Katarzyna Jungowska, córka aktorki Grażyny Szapołowskiej.

"Wierzę w sukces tego przedsięwzięcia. Zenek ma fantastyczną muzykę, która jest częścią naszej kultury, kochają go tłumy. Od lat śledzę jego karierę i jestem pełna podziwu dla niego. Myślę, że na takiego bohatera czeka też polskie kino. Chcę uwiecznić w formie fabularnej wybrane momenty z życia i twórczości muzyka, drogę do spełnionych marzeń, wejść w jego duszę i pokazać emocje, bez przekłamania, bo ludzi interesuje przede wszystkim prawda" - zapowiada Katarzyna Jungowska, która ma już kandydata do głównej roli (sam Martyniuk nie pojawi się na ekranie).

"Czuję się wyróżniony, że moja historia jest na tyle interesująca, by przenieść ją na ekran. Lubię filmy o artystach. Podobał mi się 'Skazany na bluesa' [film oparty na historii Ryszarda Riedla z grupy Dżem]" - mówi w "Super Expressie" Martyniuk.

Bez lidera grupy Akcent nie sposób obecnie sobie wyobrazić imprez nie tylko disco polo. Kalendarz wokalisty jest wypełniony na jakieś dwa lata naprzód.

"Zenek Martyniuk, to osobowość skromna, choć wielka, a jego muzyka sięga chmur... Akcent gra niemal w każdym sercu i w każdej duszy, i niejednego człowieka rozgrzewa i popycha do dalszego działania. Jego muzyka towarzyszy Polakom, w szczęściu i nieszczęściu, daje radość, kiedy smutek trawi serce. Zenek swoim głosem rozgrzewa wszystkich od morza do Tatr i nie tylko" - reklamuje wydawca książki.

INTERIA.PL/Super Express
Dowiedz się więcej na temat: Akcent | Zenon Martyniuk | Katarzyna Jungowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy