Reklama

Reklama

Wilki z jubileuszowym koncertem. Partycja Markowska jednym z gości specjalnych!

Na 27 września zespół Wilki zaplanował specjalny koncert z okazji 30-lecia grupy. Na scenie w charakterze gościa pojawi się także Patrycja Markowska.

Na 27 września zespół Wilki zaplanował specjalny koncert z okazji 30-lecia grupy. Na scenie w charakterze gościa pojawi się także Patrycja Markowska.
Patrycja Markowska będzie gościem specjalnym podczas jubileuszowego koncertu Wilków /Pawel Wodzynski /East News

Wilki wracają z jubileuszowym albumem, pt. "Wszyscy marzą o miłości", który już niedługo, 23 września, będzie miał swą premierę. W tym roku zespół obchodzi 30-lecie kariery.

Album "Wszyscy marzą o miłości" powstawał w nietypowych warunkach. Nagrania zaczęły się w 2019 roku, jednak ograniczenia związane z covidem skomplikowały prace nad albumem. Muzyka powstała zdalnie, w oddaleniu o tysiące kilometrów. 

Z okazji jubileuszu 30-lecia zespołu, 27 września 2022 w Teatrze Roma Wilki zagrają swoje największe przeboje oraz nowe utwory jak np. "Liczysz się tylko ty" czy "Podzielony świat", zaśpiewany przez Beniamina GawlińskiegoGościem specjalnym koncertu będzie Patrycja Markowska. 

Reklama

Przypomnijmy, że niedawno Gawliński i Markowska nagrali duet "Aż do rana", który znalazł na płycie wokalistki "Wilczy pęd"

Wilki - jak to się zaczęło?

Był rok 1992, całą Polskę opanowała Wilkomania, utwór "Son of The Blue Sky" zdobywał pierwsze miejsca wszystkich list przebojów, a zespół Wilki z Robertem Gawlińskim na czele, był obiektem westchnień ówczesnych nastolatek. 

W 2002 roku zespół zachwycił nowym albumem "4", sprzedanym w 100 000 egzemplarzy i osiągnął kolejny sukces. Piosenki takie jak "Baśka" czy "Urke" znowu zdobyły szczyty list radiowych. Kolejne dwa albumy studyjne wydane przez zespół osiągnęły status złotych i obfitowały w przeboje, jak "Bohema", "Love Story", "Słońce pokonał cień", "Here I am" czy "Na zawsze i na wieczność". 

W 2009 roku ukazał się album MTV Unplugged, a trzy lata później, po drobnych zmianach w składzie, powstała płyta "Światło i mrok". W 2016 Wilki wydały swój ósmy album - "Przez dziewczyny". To najbardziej wesoły i rock'n'rollowy album w ich dyskografii. Robert Gawliński odmłodził skład zespołu i zaprosił do współpracy swoich synów - Beniamina i Emanuela, a także młodego rockowego perkusistę Adama Krama.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL