Sting zagra w Bataclan: Koncert wyprzedany w godzinę

Bilety wystawione na sprzedaż na sobotni (12 listopada) koncert Stinga z okazji ponownego otwarcia w Paryżu sali Bataclan, rok po ataku dżihadystów, sprzedały się w niecałą godzinę.

Sting zagra na ponownym otwarciu sali Bataclan

"Wszystkie bilety na koncert Stinga zostały sprzedane, dziękujemy za zrozumienie" - taki wpis widnieje na stronie internetowej Bataclan.

Reklama

Sprzedaż rozpoczęto o godz. 8 rano we wtorek (8 listopada), a strona została błyskawicznie zablokowana ze względu na dużą liczbę chętnych, chcących zakupić bilet. Niecałą godzinę później, na stronie głównej Bataclan ogłoszono, że koncert jest już wyprzedany.

Jeszcze w piątek, właściciel hali poinformował, że na koncert zostaną zaproszone rodziny ofiar, nie ujawniając ich liczby. Sala, w całości przerobiona i wyremontowana w ciągu ośmiu miesięcy, może teraz pomieścić 1 497 osób.

Występ Stinga 12 listopada w Bataclan, sali, w której grał w 1979 roku z The Police, będzie pierwszym koncertem, który odbędzie się w tym miejscu od ataków 13 listopada 2015, kiedy zginęło 130 osób.

Brytyjska gwiazda nie weźmie wynagrodzenia za koncert, a przychody z tego pierwszego koncertu zostaną przekazane dwóm stowarzyszeniom, które działają na rzecz ofiar ataku.

Dzień po tym koncercie, w rocznicę zamachów z 13 listopada, do ściany Bataclan zostanie przymocowana okolicznościowa tablica. Ocaleni z zamachu, w tym członkowie zespołu Eagles of Death Metal, który występował w Bataclan tamtego wieczora, będą uczestniczyć w ceremonii odsłonięcia tablicy.

Początkowo informowano, że pierwszym koncertem w Bataclan po zamachach będzie występ Pete'a Doherty'ego 16 listopada. Ostatecznie tuż przed rocznicą ogłoszono koncert Stinga.

Dowiedz się więcej na temat: Sting | Bataclan

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje