Reklama

RPWL zabrzmi wspaniale

Yogi Lang, klawiszowiec niemieckiej formacji RPWL, która w przyszłym tygodniu przyjedzie na kilka koncertów do Polski, powiedział, że grupa najprawdopodobniej przywiezie ze sobą specjalny, kwadrofoniczny system nagłaśniający. Oznacza to, że brzmienie bogatych aranżacyjnie kompozycji zespołu będzie wyjątkowe.

RPWL zagra u boku polskiej grupy Quidam 11 marca w Poznaniu (Sala "Grunwald"), 12 marca w Warszawie (Proxima) i 13 marca w Krakowie (Miasto Krakoff).

Reklama

Yogi Lang nie wykluczył, że zespół zaprezentuje polskiej publiczności przeróbki kompozycji Pink Floyd, z których słynie. Zależeć to będzie jednak od tego, czy uda się przywieźć muzykom kwadrofoniczny system nagłaśniający.

"Na pewno jeden lub dwa utwory uda nam się zmieścić. Ciężko nam jest powiedzieć, które to będą, bo zazwyczaj decydujemy o tym, kiedy już jesteśmy na scenie. Po prostu wybieramy utwór, na jaki w danym dniu mamy ochotę. To będzie także zależało od tego, czy uda nam się przywieźć do Polski nasz specjalny kwadrofoniczny system nagłaśniający. Jeśli tak się stanie, na pewno wybierzemy takie utwory, które będą w stanie pokazać jego możliwości" - powiedział Yogi w wywiadzie dla INTERIA.PL.

Użycie tego systemu będzie się wiązać z odpowiednim zaaranżowaniem utworów, ale to klawiszowcowi bynajmniej nie spędza snu z powiek.

"Musimy odpowiednio zaaranżować utwory, aby móc w pełni wykorzystać możliwości, jakie ten system niesie ze sobą. Zawsze byłem zafascynowany tego typu systemami i kiedy udało nam się jeden zdobyć, byłem naprawdę szczęśliwy. Ostatnio sprawiliśmy sobie także trochę nowych zabawek i na razie je testujemy. Kupiliśmy je z myślą o ilustracji nowych piosenek i w Polsce na pewno wszystkiego nie będziemy mogli wykorzystać, bo jak już mówiłem, sporą część koncertu zajmą utwory z poprzedniego albumu, ale parę niespodzianek dla was mamy" - powiedział Yogi Lang.

RPWL będą promować w Polsce swoją najnowszą, zatytułowaną "Trying To Kiss The Sun".

Przeczytaj

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: RWPL | utwory | lang

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje