Reklama

Reklama

Reżyser filmu o Queen pokazał kolejne zdjęcie. "Nie mogłem się powstrzymać"

W sieci pojawiła się kolejna fotografia przedstawiająca Ramiego Maleka w roli Freddiego Mercury’ego. Filmowa biografia Queen – "Bohemian Rhapsody" – trafi do kin w 2018 roku.

W sieci pojawiła się kolejna fotografia przedstawiająca Ramiego Maleka w roli Freddiego Mercury’ego. Filmowa biografia Queen – "Bohemian Rhapsody" –  trafi do kin w 2018 roku.
Rami Malek zagra Freddiego Mercury'ego /Frazer Harrison /Getty Images

O filmowej biografii wokalisty grupy Queen mówiło się od lat - pierwotnie do roli Freddiego Mercury'ego przymierzany był komik Sacha Baron Cohen (m.in. "Borat"), ale ostatecznie jego kandydatura została odrzucona po tym, jak nie mógł dojść do porozumienia z gitarzystą Brianem Mayem i perkusistą Rogerem Taylorem. Cohen chciał opowiedzieć o burzliwym życiu wokalisty, z naciskiem na imprezy, seks i narkotyki, na co ponoć nie chcieli zgodzić się muzycy Queen.

Reklama

Reżyserii "Bohemian Rhapsody" ostatecznie podjął się Bryan Singer (m.in. film "X-Men", "Podejrzani"). Za scenariusz odpowiada Anthony McCarten ("Teoria wszystkiego").

To właśnie Singer jeszcze jesienią 2016 r. ujawnił, że w roli Mercury'ego zobaczymy mającego egipskie korzenie aktora Ramiego Maleka, który popularność zdobył dzięki roli Eliotta Aldersona w serialu "Mr. Robot" (m.in. nominacja do Złotego Globu). Ma na koncie także występy w serialach "Domowy front", "Pacyfik" i filmach "Noc w muzeum", "Noc w muzeum 2", "Noc w muzeum: Tajemnica grobowca" i "Saga 'Zmierzch': Przed świtem - część 2".

We wrześniu  ujawniono pierwsze zdjęcie z planu "Bohemian Rhapsody", na którym widnieje Malek w charakterystycznej scenicznej pozie wokalisty Queen.

Nieco ponad miesiąc później Singer pokazał kolejną fotografię, tym razem z planu, i podpisał ją: "Nie mogłem wytrzymać i musiałem opublikować to zdjęcie".

Przypomnijmy, że w obsadzie znaleźli się też:  Ben Hardy, który zagra Rogera Taylora ("X-Men: Apocalypse", serial "EastEnders"), Joe Mazzello jako basista John Deacon ("Park Jurajski", "The Social Network", "Pacyfik") i Gwilym Lee jako Brian May (seriale "Morderstwa w Midsomer" i "Jamestown").

Z wcześniejszych zapowiedzi dowiedzieliśmy się, że w "Bohemian Rhapsody" zostanie m.in. odtworzony słynny występ zespołu na Live Aid.

Freddie Mercury zmarł 24 listopada 1991 r. z powodu komplikacji wywołanych przez AIDS.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Queen | Rami Malek | Bryan Singer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy