Reklama

Nicki Minaj: Walka z rasizmem i kłótnia z Taylor Swift

Ogłoszenie kandydatów do nagród MTV VMA 2015 wywołało sporo kontrowersji. A wszystko zaczęło się od komentarzy Nicki Minaj.

Nicki Minaj nie kryła swojego oburzenia po nominacjach MTV VMA 2015

Telewizja MTV ogłosiła, kto powalczy o nagrody na sierpniowej gali. Najwięcej nominacji zdobyli: Beyonce, Taylor Swift oraz Ed Sheeran. Cała trójka (a oprócz nich również Mark Ronson i Kendrick Lamar) powalczą o nagrodę za teledysk roku.

Reklama

Wielką przegraną nominacji okazała się natomiast Nicki Minaj, która ma szansę na wyróżnienie w dwóch kategoriach: najlepszy teledysk - wokalistka oraz najlepszy teledysk hiphopowy. Obie nominacje zostały przyznane raperce za klip "Anaconda".

Minaj widzi jednak pewną nieścisłość. Zastanawia się, jak to możliwe, że nie została ona nominowana w kategorii teledysk roku.

Gwiazda zaczęła ironicznie komentować decyzję stacji telewizyjnej, zwracając uwagę, że MTV widocznie zapomniało o jej wyborze. Artystka zwróciła również uwagę, że pominięto ją przy nominacjach do najlepszej choreografii.

Raperka ostatecznie skończyła swoje wywody na oskarżeniach, że MTV dyskryminuje czarnych i gdyby taki teledysk nakręcił ktoś biały, to bez problemu dostałby nominację.

Nicki Minaj o innego rodzaju artystach:

Do tablicy poczuła się wywołana Taylor Swift, która napisała, że wspiera Minaj i że w przypadku zwycięstwa zaprasza ją na scenę. Nicki delikatnie zasugerowała Swift, że w ogóle jej o nią nie chodziło i nie powinna zabierać głosu.

Taylor Swift dyskutuje z Nicki Minaj:

W dyskusję między dwoma artystkami włączyła się m.in. Katy Perry (która zarzuciła Swift hipokryzję) oraz Azaelia Banks (która stwierdziła, że media w Stanach są w dalszym ciągu rasistowskie).

Kontratak Katy Perry:

Żartobliwie skomentowali całą sytuację Bruno Mars i Ed Sheeran. Współtwórca "Uptown Funk" napisał do Brytyjczyka, że też chce jakiegoś starcia na Twitterze, po czym napisał do niego "pieprz się".  Wcześniej gwiazdor stwierdził natomiast, że MTV VMA to nowy rodzaj wrestlingu.

Gala MTV VMA odbędzie się w nocy z 30 na 31 sierpnia 2015 roku.

Bruno Mars "obraża" Eda Sheerana:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nicki Minaj | Taylor Swift | Azealia Banks | Katy Perry | Ed Sheeran | Bruno Mars

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje