Reklama

Reklama

Mark Lanegan prawie umarł na COVID-19. Nowa książka "Devil in a Coma"

Mark Lanegan, były wokalista Screaming Trees, w nadchodzącej książce opowie o swoich doświadczeniach z COVID-19. "Devil in a Coma" to opowieść o walce z chorobą i wyrzutami sumienia.

Mark Lanegan, były wokalista Screaming Trees, w nadchodzącej książce opowie o swoich doświadczeniach z COVID-19. "Devil in a Coma" to opowieść o walce z chorobą i wyrzutami sumienia.
Mark Lanegan napisał książkę o swojej walce z Covid-19 /David Wolff - Patrick/Redferns /Getty Images

Mark Lanegan w 2020 roku trafił do szpitala po zachorowaniu na COVID-19 - chorobę stojącą za ogólnoświatową pandemią. Według zapowiedzi książki "Devil in a Coma" Lanegan miał niewielką nadzieję na przeżycie.

Jak podaje Consequence, Lanegan miał zaburzenia słuchu w trakcie choroby. Według najnowszych doniesień muzyk odzyskał słuch, ale stan jego zdrowia jest niestabilny. "Devil in a Coma" ukaże się 14 grudnia w Wielkiej Brytanii.

W opisie książki czytamy:

"Pewnego ranka w marcu 2021 roku, gdy druga fala pandemii przeszła przez Irlandię, Mark Lanegan obudził się bez tchu, potwornie wycieńczony. Przyjęty do Kerry Hospital, nie mający nadziei na przeżycie Lanegan zapada w śpiączkę, nie może chodzić i normalnie funkcjonować przez kilka miesięcy.

Reklama

Sytuacja w ciągu tej najczarniejszej wiosny staje się coraz bardziej nie do zniesienia. Muzyka dręczą koszmary, wizje i żale związane z życiem na granicy chaosu i nieporządku. Staje do walki z chorobą, która unicestwiła miliony, podczas gdy on najwyraźniej oszukiwał śmierć przez całe swoje życie.

"Devil in a Coma", to zawieszona między prozą a poezją opowieść o chorobie i wyrzutach sumienia, która się z nią wiąże, autorstwa artysty i pisarza o wyjątkowej wizji.

Wśród gwiazd rocka, które również walczyły z COVID-19 są m.in. Bruce Dickinson (Iron Maiden), Gene SimmonsPaul Stanley (KISS), Jonathan Davis, MunkyRay Luzier (Korn), Chad Gray (Mudvayne), Sean Killian (Vio-Lence) i Sebastian Bach (Skid Row). Heavymetalowy wokalista Eric Wagner zmarł w sierpniu po hospitalizacji z powodu COVID.

Poprzednia książka Lanegana, pt. "Sing Backwards and Weep", ukazała się w 2020 roku. Spisanie swoich wspomnień było następstwem książki z tekstami wokalisty z 2017 roku, pt. "I Am the Wolf". Ostatni solowy album Lanegana, "Straight Songs of Sorrow", miał swoją premierę w 2020 r.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama