Reklama

Live 8: Same gwiazdy

Bob Geldof, angielski muzyk, współtwórca słynnych koncertów Live Aid i charytatywnych utworów nagrywanych przez gwiazdy pod szyldem Band Aid, organizuje kolejną akcję pomocy biednym krajom w Afryce. Koncert pod nazwą Live 8 odbędzie się 2 lipca, w londyńskim Hyde Parku.

Geldof na każdym kroku podkreśla jednak, że "nie będzie to Live Aid 2", choć ciężko wyzbyć się porównań.

Na scenie mają pojawić się wielkie gwiazdy. Według jeszcze niepotwierdzonych informacji, w Hyde Parku wystąpią m.in. U2, The Rolling Stones, Paul McCartney, Sting, Madonna i reaktywowane na tę okazję Spice Girls.

Nieoficjalnie mówi się też o powrocie Pink Floyd.

"Będziemy mieć wszystkie największe nazwiska, które tylko uda nam się załatwić. To będzie wielka impreza i przygotowania do niej są co najmniej tak samo przerażające, jeśli nawet nie bardziej, jak w przypadku Live Aid" - twierdzi Midge Ure, były lider Ultravox, współorganizator Live Aid z Geldofem.

Reklama

"To, co rozpoczęło się 20 lat temu, teraz dochodzi do politycznego punktu" - mówi Bob Geldof, nawiązując do szczytu G8, który w lipcu odbędzie się w Szkocji.

Grupa G8 skupia przywódców 8 najbogatszych państw świata.

"To, co zrobimy w ciągu następnych pięciu lat, jest bardzo ważne - historycznie i politycznie" - tłumaczy Geldof.

Organizatorzy Live 8 chcą w ten sposób dołączyć do akcji "Make Poverty History" ("Niech ubóstwo przejdzie do historii").

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Live | Bob Geldof | 'Gwiazdy'

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy