Reklama

Reklama

Koncert "Gwiazdy Letniego Nieba": Telewizja Polska zebrała ponad milion złotych

Jacek Kurski może czuć się wygranym. Koncert "Gwiazdy Letniego Nieba", który współorganizowany był przez TVP, odniósł spory sukces. W jego trakcie, dzięki widzom i publiczności, telewizji udało się zebrać ponad milion złotych dla ofiar sierpniowych nawałnic na północy Polski.

Jacek Kurski może czuć się wygranym. Koncert "Gwiazdy Letniego Nieba", który współorganizowany był przez TVP, odniósł spory sukces. W jego trakcie, dzięki widzom i publiczności, telewizji udało się zebrać ponad milion złotych dla ofiar sierpniowych nawałnic na północy Polski.
Jacek Kurski nie krył zadowolenia po koncercie w Kielcach /VIPHOTO /East News

Przypomnijmy, że koncert "Gwiazdy Letniego Nieba" odbył się w sobotę, 19 sierpnia, w kieleckim amfiteatrze Kadzielnia. Jego organizacji podjęły się władze miasta oraz Telewizja Polska.

Wśród zaproszonych wykonawców znaleźli się m.in.: Lombard, Urszula, Feel, Bayer Full, Natalia Kukulska, Ewelina Lisowska, Katarzyna Cerekwicka, Kasia Moś i Adam Stachowiak. Prowadzącymi byli Edyta Herbuś oraz Tomasz Wolny.

Koncert w Kielcach, który wstępnie zapowiedziano zaraz po czerwcowych kontrowersjach związanych z odwołaniem Festiwalu w Opolu, nieoficjalnie miał zastąpić Konkurs Piosenki Polskiej. Szybko jednak zaznaczono, że impreza w Kielcach nie ma być zastępstwem, a uzupełnieniem.

Reklama

"Doszliśmy z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim do porozumienia, co do ramowej, regularnej współpracy w organizowaniu ważnego, muzycznego corocznego wydarzenia. Serii koncertów, które jeśli się powiodą - a jestem przekonany, że się powiodą - jeśli uzyskają pewną rutynę i powtarzalność, z czasem powinny stać się festiwalem polskiej piosenki" - mówił w maju Jacek Kurski.

Na temat koncertu Jacek Kurski wypowiedział się również na gorąco, krótko po koncercie w Kielcach.

"Jestem wniebowzięty. Jak zobaczyłem wypełniony amfiteatr, najpiękniejszy w Polsce i jeden z najpiękniejszych w Europie, to nie miałem wątpliwości, że to miasto zasługuje na kolejne koncerty tego typu. Mam nadzieję, że ten nowy format muzyczny od przyszłego roku będzie nowym festiwalem" - opowiadał Kurski agencji PAP, dodając, że festiwal będzie "komplementarnym i uzupełniającym do festiwalu opolskiego". 

Wydarzenie, oprócz promowania nowego formatu, dało również możliwość pomocy ofiarom sierpniowych nawałnic. Przypomnijmy, że 11 i 12 sierpnia przez Pomorze, Kujawy i Wielkopolskę przeszły potężne burze, w wyniku których zginęło 6 osób i 36 zostało rannych. Wichura zniszczyła domy i 44 tysiące hektarów lasu.

Wolontariusze Caritas Polska zbierali na miejscu pieniądze do puszek na rzecz osób poszkodowanych. Widzowie natomiast mogli wysyłać specjalne smsy. W sieci można przeczytać pozytywne komentarze na temat imprezy Telewizji Polskiej, w których chwalono decyzję o zorganizowaniu całej akcji.

Wynikami zbiórki w sieci pochwalił się m.in. Jacek Kurski:

"Widzowie TVP nie zawiedli! Ponad milion zł dla ofiar nawałnic dzięki wspaniałemu koncertowi w Kielcach!" - czytamy.

Zachwycony rezultatami oraz widownią był prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

"Dzisiejszy koncert jest zapowiedzią tego, co będzie w przyszłym roku. Jesteśmy do organizacji tego przedsięwzięcia przygotowani. Ten festiwal będzie zupełnie czymś nowym. Jestem z tego bardzo zadowolony, mam nadzieję, że kielczanie również - mówił.

Na razie nieznane są żadne szczegóły przyszłorocznego festiwalu. Wiadomo jednak, że Jacek Kurski pragnie zainteresować się innymi gatunkami muzyki poza popem - hip hopem, soulem, jazzem, muzyką elektroniczną i alternatywną.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL