Reklama

Reklama

Kombii: 40 lat duetu Skawiński & Tkaczyk

W piątek 12 lutego w Ergo Arenie (Gdańsk/Sopot) rozpoczął się "Mega Tour" - trasa z okazji 40-lecia współpracy Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka, muzyków stojących na czele grupy Kombii.

Pierwszy z cyklu jubileuszowych koncertów transmitowała Telewizja Polsat (przed telewizorami pierwszą część zobaczyło 1,25 mln, a drugą - ponad 1 mln widzów). Występ podzielony był na trzy części: symfoniczną, elektryczną oraz ta z udziałem gości. Na trasie "Mega Tour" Grzegorz Skawiński (wokal, gitara) i basista Waldemar Tkaczyk świętują 40-lecie swojej współpracy, co przez niektórych bywa mylnie odbierane jako 40-lecie Kombii.

W Ergo Arenie pojawiła się niezapowiedziana wcześniej Agnieszka Chylińska. Do pierwszego po latach spotkania wokalistki z Skawińskim i Tkaczykiem doszło w 2014 r. na festiwalu Sopot TOPtrendy, gdzie Chylińska świętowała swoje 20-lecie.

Reklama

Pod szyldem O.N.A. po raz ostatni zagrali oni razem w 2003 r. Ocieplenie stosunków sprawiło, że od pewnego czasu pojawiają się spekulacje na temat ewentualnego powrotu O.N.A.

Po latach Grzegorz Skawiński przyznał, że pomiędzy nim a Agnieszką Chylińską był konflikt, ale "czas leczy rany".

"Powiem szczerze, że na początku był żal, że to się rozleciało. Nie widzieliśmy się 11 lat. W pewnym momencie napięcie między nami było naprawdę silne. Na początku ona bardzo krytycznie się na nasz temat wypowiadała - że daliśmy d**y, wracając do Kombii. Po tym, co sama później zrobiła, tamte słowa nabrały innego znaczenia. Ale czas nas w tej sprawie nauczył pogody. Dzisiaj to nieważne" - skomentował lider Kombii w "Grazii".

Na scenie pojawili się także Ruda i Łukasz Lazer z grupy Red Lips (w przeboju "Drzwi" z repertuaru O.N.A.). Od wokalistki tego zespołu Grzegorz Skawiński otrzymał symboliczną "czerwoną płytę".

"Czerwonej płyty jeszcze nie mieliśmy ..... Red Lips..... Red Hot Kisssssessssss!!!!!!" - podziękował później na Facebooku.

Ewa Farna, MargaretJan Borysewicz (gitarzysta Lady Pank) znaleźli się także wśród gości trasy "Mega Tour". Do końca roku ogłoszono na razie 17 jubileuszowych koncertów Skawińskiego i Tkaczyka.

Współpraca Skawińskiego i Tkaczyka rozpoczęła się w pierwszej połowie lat 70. w grupie Kameleon. Od 1974 r. razem występowali w zespole Akcenty, przekształconym później w Kombi, której liderem był klawiszowiec Sławomir Łosowski. Na początku lat 90. doszło do zawieszenia działalności Kombi, a Skawiński z Tkaczykiem weszli w skład O.N.A.

W 2003 r. gitarzysta z basistą postanowili wrócić do swoich korzeni, powołując do życia grupę Kombii (prawa do starej nazwy posiada Sławomir Łosowski). W obecnym składzie towarzyszą im syn Waldemara Adam Tkaczyk (perkusja) i grający na klawiszach Wojciech Horny, były muzyk O.N.A. i Skawalker.

"Kochani ....!!!! Już trochę ochłonąłem po wydarzeniach z ostatnich dni..... Z tego miejsca pragnę gorąco podziękować wszystkim którzy przyczynili się do realizacji koncertu w Ergo Arenie i TV POLSAT.." - napisał Grzegorz Skawiński na Facebooku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL