Reklama

Keisha Buchanan (Sugababes) o przykrych wspomnieniach. "Kazali nam walczyć"

Keisha Buchanan z Sugababes zdradziła, jak grupa była traktowana w przeszłości. Przypomnijmy, że brytyjska formacja na początku XXI w. była jednym z najpopularniejszych girlsbandów w historii z wynikiem ponad 40 mln sprzedanych płyt.

Keisha Buchanan z Sugababes zdradziła, jak grupa była traktowana w przeszłości. Przypomnijmy, że brytyjska formacja na początku XXI w. była jednym z najpopularniejszych girlsbandów w historii z wynikiem ponad 40 mln sprzedanych płyt.
Keisha Buchanan wspomniała trudne początki kariery Sugababes /Joseph Okpako/Redferns /Getty Images

Keisha BuchananSugababes w ostatnim wywiadzie zdradziła historię z czasów, kiedy wraz z koleżankami jako nastolatki zdobyły sławę. Jak się okazuje, młode i niedoświadczone piosenkarki były łatwym łupem dla chciwych menedżerów.

14-letnia wtedy Keisha założyła zespół z Mutyą BuenąSiobhán Donaghy. Marzyły o wielkiej sławie i tę dość szybko zyskały. Kiedy koleżanki miały po 15-16 lat, ukazał się ich debiutancki album. Choć dla słuchaczy i fanów gwiazd, ich życie musiało wyglądać idealnie, okazuje się, że za kulisami dochodziło do różnych przykrych sytuacji. 

Reklama

Dopiero niedawno Keisha odważyła się o tym opowiedzieć.

"Była jedna sytuacja, kiedy ja i Mutya pokłóciłyśmy się w Fulham na sali prób. Szczerze mówiąc nie pamiętam, o co chodziło. Dwóch producentów wepchnęło nas do innego pokoju" - powiedziała Keisha.

"Wepchnęli mnie i Mutię razem do pokoju i - nie powiem ich nazwisk - powiedzieli, że mamy ze sobą walczyć. Nie zrobiłyśmy tego, odmówiłyśmy. Stałyśmy tam całe we łzach, nie zapomnę tego" - dodała.

Mutya Buena, która również była obecna przy tym wywiadzie, dodała: "Och, ludzie byliby zbulwersowani, gdyby to się działo teraz... Myślę, że podobałoby im się, gdybyśmy myślały, że jedna jest lepsza od drugiej. Wiedzieliby, co mówić nam na osobności, żeby tego nie zatrzymać".

Sugababes uznawany jest za najpopularniejszy brytyjski girlsband XXI wieku. Do największych przebojów należą piosenki "Freak Like Me" (sprawdź!), "Round Round", "Hole in the Head", "Push The Button", "Walk This Way" "About You Now" (posłuchaj!).

Zespół kilkakrotnie przechodził poważne zmiany składu - już w 2001 r. Siobhán Donaghy podczas japońskiej trasy zdecydowała się odejść (później okazało się, że powodem była depresja spowodowana kłótniami pomiędzy wokalistkami). W jej miejsce pojawiła się Heidi Range.

W 2005 r. odeszła Mutya Buena (parę miesięcy wcześniej urodziła dziecko), którą zastąpiła Amelle Berrabah. Ostatnia oryginalna wokalistka - Keisha Buchanan - rozstała się z zespołem w 2009 r., a do grupy dołączyła Jade Ewen, reprezentantka Wielkiej Brytanii na Eurowizję 2009. Wkrótce okazało się, że mimo hucznych zapowiedzi, nowy skład w zasadzie przestał istnieć w okolicach 2012 r.

Oryginalne wokalistki Sugababes powróciły do współpracy pod szyldem Mutya Keisha Siobhan (MKS), podpisując warty milion funtów kontrakt płytowy. Kilka kolejnych lat spędziły na prawniczych walkach o odzyskanie praw do starej nazwy i ostatecznie w 2019 r. zaczęły ponownie działać jako Sugababes.

W maju 2021 r. grupa wypuściła nową wersję singla "Run for Cover" (gościnnie MNEK) - była to zapowiedź specjalnej edycji debiutanckiej płyty "One Touch" z 2000 r. Dwupłytowe wydawnictwo "One Touch - 20 Year Anniversary Edition" poza zremasterowanym albumem zawiera m.in. niepublikowane alternatywne wersje i nowe remiksy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sugababes | Keisha Buchanan | Mutya Buena | Siobhán Donaghy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama