Reklama

Jean Knight nie żyje. Świat znał ją dzięki przebojowi "Mr. Big Stuff"

Jean Knight, wokalistka znana przede wszystkim dzięki piosence "Mr. Big Stuff", zmarła w wieku 80 lat.

Jean Knight, wokalistka znana przede wszystkim dzięki piosence "Mr. Big Stuff", zmarła w wieku 80 lat.
Jean Knight miała 80 lat /Michael Ochs Archives /Getty Images

Rodzina wokalistki przekazała smutne wieści dziennikarzowi WGNO News. Jak podało natomiast TMZ.com piosenkarka zmarła z przyczyn naturalnych. Artystka ostatnie dni spędziła w szpitalu w Tampie na Florydzie.

"Nowy Orlean i świat muzyki stracił dziś swój jeden z najcenniejszych skarbów, Jean Knight. Panna Knight była integralną częścią muzycznego dorobku tego miasta" - napisano.

Kim była Jean Knight?

Jean Knight swoją karierę rozpoczęła w latach 60., gdy nagrała jako demówkę cover utworu "Stop Doggin'" Jackie Wilsona. Miała wtedy 22 lata. Niedługo później podpisała kontrakt z Jet Star/Tribe.

Reklama

Przełom w jej karierze nastąpił dopiero na początku lat 70., kiedy to wokalistka wykonała przebój "Mr. Big Stuff", którzy stworzyli Joseph Broussard, Carrol Washington i Ralph George Williams.

Piosenka w 1971 roku dotarła do drugiego miejsca listy Billboard Hot 100. Singel w USA pokrył się podwójną platyną, rozchodząc się w nakładzie ponad trzech milionach egzemplarzy. Za piosenkę wokalistka otrzymała też nominację do Grammy w kategorii najlepsze wykonanie R&B.

Knight łącznie nagrała pięć płyt (ostatnią w 1999 roku) oraz kilkanaście singli. Żaden nie dorównał popularności "Mr. Big Stuff".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy