Reklama

Reklama

Internauci kpią z Zenka Martyniuka w Teatrze Wielkim. "Walentynkowy koncert życzeń" w TVP [DATA, TRANSMISJA, PROGRAM]

Organizatorem "Walentynkowego koncertu życzeń", nagrywanego w Teatrze Wielkim w Łodzi, jest Telewizja Polska i to ona odpowiada za dobór artystów - poinformowała łódzka opera w reakcji na kontrowersje wywołane występem na jej scenie Zenona Martyniuka.

Zenek Martyniuk podczas Walentynkowego koncertu TVP w Teatrze Wielkim w Łodzi

Krytyczne głosy pojawiły się w lokalnych mediach i internecie po tym, jak Telewizja Polska poinformowała, że na antenie telewizyjnej Dwójki w sobotni wieczór wyemitowany zostanie koncert z udziałem "króla disco polo", zrealizowany na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi.

"Lubię grać w takich miejscach. Mój jubileusz 30-lecia pracy artystycznej zorganizowano w białostockiej Operze Podlaskiej. Teatr Wielki w Łodzi jest świetnym miejscem. Choć nie będzie publiczności, zagramy dla naszych fanów, którzy w sobotni wieczór zasiądą przed telewizorami" - takie słowa Zenka Martyniuka zacytowała TVP na swojej stronie internetowej.

Reklama

Fakt, że z prestiżowej operowej sceny w Łodzi ma na cały kraj popłynąć popularny przebój "Przez twe oczy zielone" oburzył wiele osób, wypowiadających się w mediach społecznościowych. Niektóre z nich sugerowały nawet, że za dopuszczenie do tej sytuacji dyrektorowi Teatru Dariuszowi Stachurze należy się dymisja.

Jak wyjaśniła Magdalena Cieślak z działu promocji Teatru Wielkiego, jedną z istotnych sfer działalności nie tylko łódzkiej opery, ale też innych instytucji kultury - i to taką, która przynosi realne wpływy - jest odpłatne udostępnianie budynku na różne eventy oraz wydarzenia artystyczne.

"Wszystkie decyzje w związku z koncertem 'Walentynkowy koncert życzeń', który był nagrywany w siedzibie Teatru Wielkiego w Łodzi, m.in. dobór zaproszonych artystów czy program koncertu, podejmowała Telewizja Polska, która jest organizatorem tego wydarzenia. Jednocześnie pragniemy zapewnić, że wynajem teatru przez Telewizję Polską (...) nie zakłócił pracy artystycznej w naszej instytucji" - napisała Cieślak w przysłanym do PAP wyjaśnieniu.

Ze względu na pandemię koncert, w którym wystąpił Zenon Martyniuk, został zarejestrowany bez udziału publiczności i będzie odtworzony na antenie TVP2.

Natomiast w walentynki wielbiciele opery będą mogli - po raz pierwszy w tym roku - uczestniczyć w spektaklu Giuseppe Verdiego "Nabucco". Już kilka dni temu Teatr Wielki w Łodzi informował o wyprzedaniu wszystkich biletów na przedstawienie, które będzie prezentowana w ponadczasowej inscenizacji z 1987 roku.

Walentynkowy koncert TVP prowadzili Małgorzata Tomaszewska, Agnieszka OszczykRafał Brzozowski (w ubiegłą sobotę poinformował, że jest zakażony koronawirusem).

Na scenie wystąpią m.in. Zenek Martyniuk, Cleo, Halina Frąckowiak, Joanna Moro, Eleni, Stefano Terrazzino, Agnieszka Włodarczyk, Aleksandra Szwed, Radek Liszewski, Filip Lato, Sienna Gospel Choir, Gromee, Kasia Moś, Marek Kaliszuk, Power Play, zespół Masters, Dagmara JaworskaPaweł Skiba.

W trakcie wydarzenia telewizja uruchomi specjalny serwis do przekazywania życzeń, pozdrowienia będą także pokazywały się na ekranie. Transmisja na antenie TVP2 rozpocznie się w sobotę, 13 lutego, o godzinie 20:00. 

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Akcent | Walentynki 2021 | koncert TVP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje