Reklama

Ich Troje nadal na szczycie

Wakacje już się rozpoczęły i ruch na liście najlepiej sprzedających się w naszym kraju albumów wyraźnie osłabł. Na pierwszym miejscu już od ponad miesiąca utrzymuje się grupa Ich Troje. Według oficjalnych informacji wytwórni Universal, płytę "ad.4"nabyło już ponad 180 tysięcy fanów zespołu.

W pierwszej dziesiątce swe pozycje sprzed tygodnia zachowało w sumie aż siedem albumów, oprócz Ich Troje są to: ścieżka dźwiękowa do filmu "Dziennik Bridget Jones" (2. miejsce), Arka Noego i "Mamatata mam 2 lata" (5), Kazik Staszewski śpiewający "Melodie Kurta Weilla i coś ponadto", "Lateralus" formacji Tool (7), "Golec uOrkiestra" braci Golców (8) i "Exciter" grupy Depeche Mode (9).

Reklama

Na miejsce trzecie z czwartej, zamieniając się pozycjami z grupą Brathanki, przesunął się Michał Żebrowski z płytą "Lubię, kiedy kobieta...", a pierwszą dziesiątkę zamyka album "W związku z samotnością" formacji Łzy.

Najwyżej notowanym - i jedynym debiutem w tym tygodniu - jest płyta "Elektrenika" Reni Jusis, która dotarła jednak zaledwie do 23. miejsca.

W okresie wakacyjnym nie należy się raczej spodziewać większych zmian na liście najpopularniejszych albumów, za to nieco inaczej sprawa może przedstawiać się w zestawieniu kompilacji. Właśnie latem ukazuje się najwięcej różnego rodzaju składanek.

W zeszłym tygodniu na miejscu pierwszym w tej właśnie kategorii znalazł się album "Bravo Hits Lato 2001", spychając tym samym na pozycję drugą płytę "Hop Bęc 15".

Pierwszą trójkę zamyka awansująca z miejsca czwartego kompilacja "Pioseneczki Jedyneczki". Sporą niespodzianką jest dopiero szóste miejsce składanki "Big Brother - Cool Tracks". Album ten według wszystkich był pewnym kandydatem do tytułu lidera, ale widać, że popularność programu telewizyjnego nie przełożyła się na sprzedaż związanej z nim płyty.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje