Reklama

Eurowizja 2019. Polska bez szans? Notowania grupy Tulia u bukmacherów

Wybór grupy Tulia na polskiego reprezentant na Eurowizję nie zmienił notowań bukmacherskich. Nasze szanse na zwycięstwo w konkursie wynoszą obecnie 1 procent.

Tulia wystąpi na Eurowizji 2019

W piątek (15 lutego) oficjalnie ogłoszono, że grupa Tulia została wybrana reprezentantem Polski na 64. Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w maju w Izraelu. Na razie jeszcze nie wiadomo, z jakim utworem zaprezentują się Polki w Tel Awiwie. Szczegóły mają być znane po konferencji z udziałem zespołu, która ma zostać zorganizowana w najbliższym tygodniu.

Reklama

Członkinie zespołu Tulia przyznają, że póki co podchodzą do wszystkiego z pewnym dystansem. Najpierw chcą godnie zaprezentować Polskę na Eurowizji, a dopiero później przyjdzie czas na radość. Nie ukrywają, że mierzą wysoko - marzą o wygraniu konkursu.

"Staramy się zachować zimną krew, a będziemy się cieszyć po wygranej" - powiedziały w rozmowie z RMF FM wokalistki.

Od grudnia 2018 r. bukmacherzy regularnie publikują swoje notowania, choć jeszcze nie wszystkie kraje wybrały swoich reprezentantów. W połowie grudnia i na początku stycznia Polska dość nieoczekiwanie znalazła się na szczycie listy, ale od tego czasu pozycja naszego kraju regularnie spada.

Teraz bukmacherzy nie dają grupie Tulia żadnych szans - Polska zajmuje obecnie 26. miejsce (na 42 kraje). Wg nich zwycięzcą konkursu zostanie Siergiej Lazarew z Rosji (13 procent).

Dalsze pozycje zajmują przedstawiciele Szwecji (eliminacje jeszcze trwają), Włoch (Mahmood) i Holandii (Duncan Laurence).

Przypomnijmy, że 64. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Tel Awiwie, a to za sprawą wygranej Netty (posłuchaj zwycięskiej piosenki "Toy"!) w ubiegłorocznym konkursie w Lizbonie.

Wiadomo, że Polska trafiła do pierwszego półfinału, który odbędzie się 14 maja. Drugi półfinał będzie miał miejsce dwa dni później, a finał - 18 maja.

Polski reprezentant wystąpi w pierwszej części koncertu, razem z przedstawicielami Słowenii, Białorusi, Czech, Czarnogóry, Cypru, Serbii, Finlandii i Węgier. W drugiej części koncertu pojawią się wykonawcy z Estonii, Portugalii, San Marino, Islandii, Gruzji, Australii, Belgii, Ukrainy i Grecji.

Do finału awansuje po 10 wykonawców z każdego półfinału z największą liczbą punktów (przyznawanych przez widzów i jury w stosunku 50:50). Na razie nie ma jeszcze notowań półfinałów, ale patrząc na wskazówki bukmacherów, Tulia może nie znaleźć się w gronie finalistów.

Tulia to zespół powstały z inicjatywy Tulii Biczak, którą wspierają Joanna SinkiewiczDominka Siepka Patrycja Nowicka. Formacja popularność zdobyła dzięki coverowi zespołu Depeche Mode"Enjoy The Silence". Wykonanie przeboju przez grupę trafiło na oficjalne facebookowe konto brytyjskiej grupy.

- Wybraliśmy kilka piosenek, na które dostaliśmy pozwolenie od Depeche Mode, a które najlepiej można było przełożyć na białe głosy. Padło na "Enjoy The Silence", bo większość zgromadzonych go znała. Chciałyśmy pokazać swój charakter i zaprezentować na stronie zespołu polski akcent - opowiadała Tulia Biczak w rozmowie z Interią.

Posłuchaj "Enjoy The Silence" Depeche Mode w serwisie Teksciory.pl

Jeszcze większe zamieszanie wokół Tulii zrobiło się po publikacji coveru "Nieznajomy" Dawida Podsiadły (posłuchaj!). Niedługo później wokalistki zapowiedziały debiutancki album. Na nim znalazły się nowe wersje piosenek m.in. Seweryna Krajewskiego, Wilków, Kayah i Ani Dąbrowskiej.

- To, co robimy, jest jednym wielkim eksperymentem. Okazuje się, że wiele utworów da się przerobić bardzo zgrabnie - mówiła Biczak.

Tulię można było zobaczyć podczas rozdania Fryderyków oraz na Festiwalu w Opolu. Tam też zaprezentowały autorską kompozycję (znalazła się też na płycie) "Jeszcze cię nie ma" (posłuchaj!). Dzięki niej wygrały nagrodę jury i publiczności podczas konkursu Premier.

Płyta "Tulia" pokryła się platyną. W połowie listopada 2018 r. ukazała się wersja deluxe, na którą trafiło dodatkowo pięć premierowych autorskich piosenek, w tym "Pali się" (posłuchaj!). Nieoficjalnie mówi się, że na Eurowizji grupa może zaprezentować jeden z tych premierowych utworów, ale są to niepotwierdzone informacje.


INTERIA/RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tulia | eurowizja | bukmacherzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje