Reklama

Dark Funeral ciężko pracuje

Po wydaniu mini-albumu zatytułowanego wymownie "Teach Children To Worship Satan" i koncertach w całej Europie, muzycy szwedzkiej grupy Dark Funeral zabrali się do pracy nad trzecim albumem w dyskografii. Jego premiery nie należy spodziewać się jednak przed połową 2001 roku.

Dark Funeral zabrali się do pracy nad nowym materiałem ze zdwojonym zapałem, ponieważ nareszcie zakończyły się ich kłopoty ze znalezieniem odpowiedniego perkusisty. Od kilku tygodni w zespole bębni niejaki Matte Modin (znany z deathmetalowej formacji Defleshed) i jak twierdzi Lord Ahriman, lider Dark Funeral, wszystko wskazuje na to, że otrzyma on tę posadę na stałe. Nowy album twórców "Vobiscum Satanas" powstanie w na przełomie stycznia i lutego w studiu Abyss, a produkcją zajmie się Peter Tagtgren.

Zanim jednak usłyszymy nowe nagrania Szwedów, nakładem wytwórni No Fashion ukaże się debiutancki album grupy Dominion Caligula, w skład której wchodzą Emperor Magus Caligula i Dominion - dwaj członkowie Dark Funeral. W odróżnieniu od opętanych prędkości do których przyzwyczaili nas w swoim macierzystym zespole, na płycie zatytułowanej "A New Era Rises" zaproponują utwory bardzo ciężkie, ale w dużym stopniu nastrojowe i melancholijne. Zawartość tekstów sięga do tak rozmaitych źródeł inspiracji, jak historia starożytnego Rzymu i... pornografia. Płyta już została nagrana i czeka nas swoją premierę.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dark Funeral | ciężka | DARK
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy