Reklama

Chemia z finalistą "Idola": "Mega promocja" w USA

Rockowa grupa Chemia z nowym wokalistą, finalistą "Idola" Mariuszem Dybą w składzie na przełomie kwietnia i maja zaprezentuje się w USA na dwóch dużych imprezach branży muzycznej.

Mariusz Dyba (Chemia) ma szansę wygrać "Idola"

Założycielem grupy Chemia jest gitarzysta Wojciech Balczun, od czerwca 2016 r. prezes Kolei Ukraińskich.

Reklama

Pierwszym wokalistą rockowej formacji był wspierający w chórkach Patrycję Markowską Marcin Koczot, z którym Chemia nagrała debiutancki album "Dobra Chemia" (2010). Po jego odejściu i zastąpieniu przez Łukasza Drapałę grupa wydała reedycję debiutu pod tytułem "O2", na której utwory w wersjach polskich i angielskich zaśpiewał już nowy wokalista.

Z Drapałą w składzie zespół wydał EP-kę "In the Eye" (2012), płyty "The One Inside" (2013) i "Let Me" (2015). Na początku października 2016 r. pojawił się komunikat, że Chemia czasowo zawiesza działalność.

Spowodowane było to odejściem Łukasza Drapały i zmianą zasad współpracy z gitarzystą Maciejem Mąką (m.in. Chylińska, Maciej Balcar). Od końca 2016 r. nowym wokalistą jest Mariusz "Mario" Dyba. Macieja Mąkę (nadal będzie współpracował z Chemią, bardziej jako producent) w składzie zastąpił Maciej Papalski z zespołu Antyradio Coverband.

Mariusz Dyba ma na koncie występy w "The Voice of Poland" i "Must Be The Music", a teraz pojawił się w nowym "Idolu", gdzie znalazł się w gronie ośmiu finalistów. Po pierwszym programie na żywo głosami telewidzów przeszedł do kolejnego odcinka.

Już z Dybą w składzie Chemia nagrała teledysk do utworu "Grey", którym zamyka promocję płyty "Let Me". Formacja szykuje też już premierowy materiał, który wg planów, ukaże się jeszcze w tym roku.

Po zakończeniu kwietniowej trasy po Polsce grupa wybiera się do Kalifornii, gdzie zaprezentuje się na dwóch dużych imprezach branżowych: Musexpo 2017 i Worldwide Radio Summit. Potwierdzony jest występ 1 maja w S.I.R. Studios Hollywood - w ramach showcase na Musexpo. To tam pierwsze poważne kontakty zawierali m.in. Katy Perry, Jessie J czy LMFAO.

"Kochani, kolejny raz wracamy z Chemią do Los Angeles i Hollywood!!! Tym razem zagramy tam pełne showcase'y poparte mega promocją. Specjalnie dla nas przylatuje do LA Marc LaFrance, który zaprosił poważnych gości z amerykańskiej branży muzycznej. Mogę tylko powiedzieć, że nowa Chemia wywołała bardzo pozytywne reakcje! Kolejne super szczegóły wkrótce..." - ogłosił Wojtek Balczun na Facebooku.

Wspomniany Mac LaFrance to współpracownik m.in. Mötley Crüe, Annihilator, The Cult i Davida Lee Rotha, który pomagał zespołowi przy płycie "The One Inside".


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Chemia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje