Reklama

Bruno Mars i Mark Ronson oskarżeni o plagiat

Bruno Mars i Mark Ronson zostali oskarżeni o to, że ich przebój "Uptown Funk" jest plagiatem piosenki "Funk You Up" girlsbandu The Sequence.

Bruno Mars i Mark Ronson są w tarapatach?

Utwór "Uptown Funk" powstał we współpracy producenta Marka RonsonaBruno Marsem. Kawałek trafił na jego płytę zatytułowaną "Uptown Special" i zdobył nagrodę  Grammy za nagranie roku. Był także najlepiej sprzedającym się singlem w 2015 roku w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii.

Reklama

Jak podaje serwis TMZ, kobiecy zespół The Sequence uważa, że piosenka Marsa i Ronsona jest plagiatem ich utworu "Funk You Up" z 1979 roku.

Zdaniem przedstawicieli grupy The Sequence istnieje wiele podobieństw między tymi dwiema piosenkami. Zespół rozważa skierowanie sprawy do sądu.

Posłuchaj utworu "Funk You Up":

Nie po raz pierwszy utwór "Uptown Funk" został nazwany plagiatem. Wcześniej serbska wokalistka pop Viktorija stwierdziła, że muzycy skopiowali jej piosenkę "Ulice Mracne Nisu Za Devojke". Mimo to kobieta nigdy nie wystosowała pozwu przeciwko artystom.

"Nie wiem, o co w tym wszystkim chodzi. Kiedy masz jakiś przebój, ludzie zawsze pojawiają się nagle i roszczą sobie do tego prawo. No cóż. Nigdy wcześniej nie miałem wielkiego hitu, więc podejrzewam, że tak się dzieje" - mówił Ronson w rozmowie z "Daily Mirror".

W 2015 roku Mark Ronson zdecydował się dodać do listy autorów piosenki "Uptown Funk" pięciu innych twórców. Zrobił to w obawie przed walką sądową, ze względu na podobieństwa między jego utworem a kawałkiem "Oops Upside Your Head" zespołu The Gap Band z 1979 roku.

Teledysk do piosenki "Uptown Funk" wyreżyserowany przez Bruno Marsa i Camerona Duddy, obejrzano w serwisie Youtube już prawie 1,4 miliarda razy.

Zobacz teledysk "Uptown Funk":

Sprawdź tekst "Uptown Funk" w serwisie Teksciory.pl

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Mark Ronson | Bruno Mars

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje