Reklama

Wybierz rockową Superjedynkę

Myslovtiz - "Happiness Is Easy"

Reklama

Grupy Artura Rojka nie trzeba specjalnie przedstawiać - to jedna z najpopularniejszych obecnie formacji w kraju. W 2004 roku Myslovtiz odebrał już Superjedynkę za najlepszym album rockowy - za "Korova Milky Bar".

"Happiness Is Easy" - choć nie przyniósł tak wielkich przebojów jak wcześniejsze albumy Myslovitz - osiągnął poziom Platyny.

- Zamysł był taki, aby ta płyta była ostrzejsza. Jest zdecydowanie surowsza w swoim brzmieniu od poprzednich. To kolejny krok w rozwoju - opowiadał INTERIA.PL o płycie gitarzysta Przemek Myszor.

Zobacz teledyski Myslovitz.

Wilki - "Obrazki"

Zespół Roberta Gawlińskiego ma podobnie gwiazdorski status jak wspomniany wyżej Myslovitz. "Obrazki" jedynie utwierdziły tę pozycję. Popularność zdobyły single "Na zawsze i na wieczność" (wybrany przez użytkowników INTERIA.PL) i "Love Story".

- Na "Obrazkach" znajduje się 13, myślę że fajnych piosenek. Jestem z tej płyty bardzo zadowolony. Tak jak obiecywałem fanom, jest to bardzo dynamiczna płyta - komentował lider Wilków w rozmowie z naszym portalem.

Dodajmy, że Wilki wystąpią również w Opolu podczas koncertu "Niebo z moich stron" z piosenkami Seweryna Krajewskiego.

Zobacz teledyski Wilków.

Wu-Hae - "Życie na raty"

Pochodząca z krakowskiej Nowej Huty formacja jest przedstawiciel nurtu zwanego cross over, łączącego jazz, elektronikę, rap, hip hop, reggae i hard core'a. "Życie na raty" to ich prawdziwy debiut, a w nagraniach gościnnie uczestniczyli znakomici jazzmani: gitarzysta Jarosław Śmietana, pianista Wojciech Karolak i saksofonista Tomasz Grzegorski oraz Wojtek Michalec, gitarzysta grupy Cool Kids Of Death.

- My nie piszemy pod publikę, tylko o tym, co nas boli. A że jest nam źle, do będę o tym pisał tak długo, aż się to nie zmieni - mówił INTERIA.PL Guzik, jedne z dwóch wokalistów Wu-Hae.

Teksty z "Życia na raty" opowiadają o politykach, alkoholikach i kraju bez zasad. Obecnie muzycy Wu-Hae pod szyldem Grube Ryby pracują nad kolejnym projektem z udziałem jazzmanów.

Zobacz teledyski Wu-Hae.

Żywioły - "Żywioły"

Debiut pochodzącej z Olkusza formacji ukazał się niemal dziesięć lat po rozpoczęciu działalności. Grupie pomógł Robert Gawliński z Wilków, który wydał w swojej wytwórni płytę "Żywioły". W 2005 roku trio wzięło udział w festiwalach w Opolu (koncert "Debiuty") i TOPTrendy w Sopocie.

W twórczości Żywiołów można odnaleźć elementy muzyki grunge i rocka progresywnego, choć Trycjator, lider zespołu, nie przywiązuje specjalnej wagi do etykietek:

- Nas nie interesuje czy to progressive, grunge, czy to kiedyś, czy to umarło czy to jeszcze żyje. Po prostu nam to połączenie tych dwóch stylistyk odpowiada, my się w tym dobrze czujemy - mówił INTERIA.PL.

Zobacz teledyski Żywiołów.

Przypomnijmy, że laureatów Superjedynek poznamy podczas koncertu, który odbędzie się w sobotę, 16 czerwca 2007 roku, czyli w drugim dniu 44. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2007.

Na Wasze głosy czekamy do czwartku, 31 maja.

Do kogo powinna trafić Superjedynka za najlepszą płytę rockową? Oddaj głos na swojego kandydata i wygraj nagrody!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: festiwal | robert | debiut | raty | Wilki | Opole | muzyka | Myslovitz | Festiwal w Opolu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje