Reklama

Rockowo w przepięknej scenerii

W sobotę, 6 września, w Teatrze Leśnym w Inowrocławiu odbędzie się plenerowy koncert z udziałem uznanych firm ze sceny progrockowej. Gwiazdą "Ino-Rock Festival" będzie holenderski Focus.

"Już od wczesnych godzin wieczornych Teatr Letni w Inowrocławiu, przyciągał będzie zwolenników rocka podniesionego do rangi sztuki koncertami, które podkreślone urodą owego wyjątkowego miejsca, przemawiać będą jeszcze silniej, wywoływać dreszcz emocji, które budzą się już dzisiaj dźwiękiem nazw gwiazd, które wypełnią ów szczególny festiwal" - czytamy na oficjalnej stronie festiwalu.

Reklama

W twórczości Focus można odnaleźć elementy rocka, jazzu, bluesowych improwizacji i muzyki klasycznej. Najbardziej cenioną płytą zespołu jest "Moving Waves" (1971) z której pochodzi największy przebój "Hocus Pocus", w którym wykorzystano jodłowanie.

Ostatnim wydawnictwem Holendrów jest wydana we wrześniu 2006 roku płyta "Focus 9 / New Skin" z tytułem dobrze obrazującym obecną sytuację w grupie - to jednocześnie 9. album Focus, a także pokazanie nowego oblicza.

Na scenie pojawi się również brytyjski The Pineapple Thief, który w połowie maja wydał album "Tightly Unwound".

Polskę reprezentować będą dwa zespoły, cieszące się sporym poważaniem na scenie progrockowej, mające sympatyków nie tylko w naszym kraju. Warszawski Riverside niedawno został zaproszony przez Dream Theater do otwierania kilku ich koncertów. W marcu ich singel "02 Panic Room" pokrył się Złotem za sprzedaż 10 tys. egzemplarzy, co jest zaskakującym wynikiem jak na nasz rynek muzyczny.

Pochodzący z Inowrocławia Quidam działa od 1991 roku. W 2005 roku doszło do największego zakrętu w historii formacji, kiedy z zespołem pożegnała się wokalistka Emilia Derkowska, a także później odeszło dwóch kolejnych muzyków. Pozostali członkowie jednak się nie poddali - nowym wokalistą został Bartek Kossowicz, a ostatni album "Alone Together" (2007) zebrał bardzo pozytywne opinie. Niektórzy nawet uważają, że to najlepsze wydawnictwo w historii Quidamu.

W dniu koncertu bilety kosztują 40 zł.

Oto godzinowa rozpiska "Ino-Rock Festival":

17.00-18.00 - Quidam
18.30-19.30 - Pineapple Thief
20.00-21.30 - Riverside
22.00-23.30 - Focus.

Sprawdź profil Quidamu w serwisie Muzzo.pl.

Zobacz teledyski grupy Quidam na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Focus | Quidam | festiwal | rock | Inowrocław | Riverside | Pineapple Thief

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje