Reklama

Reklama

Cree: Diabli nadali

Śląska grupa Cree ma już gotowy materiał na nową płytę. Materiał został zmasterowany w słynnym londyńskim studiu Abbey Road.

Płyta najprawdopodobniej zostanie zatytułowana tak, jak dobrze już znany z koncertów utwór grupy - "Diabli nadali".

Pierwszy występ promujący nowy album planowany jest 16 marca w Tychach, rodzinnym mieście Sebastiana Riedla (wokal, gitara), lidera Cree.

Wcześniej, bo w lutym Sebastian Riedel wybiera się na serię koncertów do Stanów Zjednoczonych wraz z zaprzyjaźnioną grupą Feel. To kolejny etap współpracy - muzycy już wcześniej występowali razem i wspólnie nagrali piosenkę "Tylko powiedz czego chcesz" na albumie "Feel 2".

Nowa płyta Cree została zmasterowana w londyńskim studio Abbey Road, gdzie swoje albumy nagrywali tacy giganci, jak The Beatles i Pink Floyd. Cree jest pierwszym polskim zespołem, którego materiał muzyczny trafił do tego studia.

Reklama

Syn legendy polskiego bluesa Ryszarda Riedla odczuwa presję sławy swojego ojca, ale nie jest to dla niego obciążeniem. "Zdążyłem się już przyzwyczaić do porównań z ojcem, nie zmienię tego, ale na pewno nie jest to dla mnie żadne obciążenie" - zapewnia Sebastian w rozmowie z PAP Life.

Dyskografię jego zespołu zamyka koncertowy album "15 Cree" (2009), wydany z okazji 15-lecia działalności.

Posłuchaj nowego utworu "Diabli nadali":


Sprawdź profil Cree w serwisie Muzzo.pl!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: diabeł | Cree | płyta | koncerty | USA | Feel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama