Reklama

Eurowizja Junior 2021

Reklama

Eurowizja Junior 2021: Kim są prowadzący konkurs – Elodie Gossuin, Olivier Minne i Carla Lazzari?

19 grudnia w Paryżu odbędzie się finał Eurowizji Junior 2021 roku. Galę poprowadzą Carla Lazzari, Olivier Minne i Elodie Gossuin. Kim są tegoroczni gospodarze Eurowizji dla dzieci? Niektórych z nich polscy widzowie mogą dobrze kojarzyć.

19 grudnia w Paryżu odbędzie się finał Eurowizji Junior 2021 roku. Galę poprowadzą Carla Lazzari, Olivier Minne i Elodie Gossuin. Kim są tegoroczni gospodarze Eurowizji dla dzieci?  Niektórych z nich polscy widzowie mogą dobrze kojarzyć.
Elodie Gossuin będzie jedną z prowadzących Eurowizję Junior 2020 /Eric Fougere/Corbis /Getty Images

Finał Eurowizji Junior 2021 w tym roku odbędzie się 19 grudnia o godzinie 16. Na scenie zaprezentuje się. W konkursie bierze udział 19 państw, trzecia na scenie pojawi się reprezentująca Polskę Sara James.

Prowadzący Eurowizji Junior 2021. Kim są?

Miesiąc wcześniej, w listopadzie 2021 roku, Franc TV ogłosiła, że Eurowizję Junior 2021 poprowadzą: Elodie Gossuin, Olivier Minne oraz Carla Lazzari. Ponadto ogłoszono, że konkurs częściowo prowadzony będzie w języku francuskich. Za kwestie angielskie będzie odpowiadał Olivier Minne, po francusku mówić będzie Elodie Gossuin, natomiast 16-letnia Carla Lazzari będzie posługiwać się oboma językami.

Reklama

Kim jest Elodie Gossuin?

Elodie Gossuin to prezenterka telewizyjna i radiowa oraz dziennikarka modowa. W 2001 roku zdobyła tytuły Miss France i Miss Europe. W 2016 i 2018 roku roku ogłaszała wyniki głosowania francuskiego jury na Eurowizji.

Kim jest Olivier Minne?

Olivier Minne to 54-letni aktor i producent. Na świat przyszedł w Belgii (Ixelles), studiował w Brukseli, ale w 1989 roku przeniósł się do Paryża i tam zaczął robić karierę w telewizji. W latach 1995 - 1997 był francuskim komentatorem Eurowizji, w przeszłości przekazywał też wyniki głosowania jury.

Kim jest Carla Lazzari?

16-letnia Carla Lazzari jest dobrze znana fanom Eurowizji. Młoda wokalistka w 2019 roku pojawiła się w Gliwicach i walczyła o wygraną w konkursie z piosenką "Bim bam toi". W 2020 roku ukazała się jej płyta "L'autre moi", a w 2021 roku drugi album "Sans Filtre".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL