Reklama

"Twoja twarz brzmi znajomo": Janusz Radek wygrywa jako Sława Przybylska. Co powiedział?

W piątkowym odcinku 17. edycji popularnego programu "Twoja twarz brzmi znajomo" zwycięzcą został Janusz Radek, który wcielił się w damę polskiej piosenki Sławę Przybylską. Jak jego występ skomentowali jurorzy?

W piątkowym odcinku 17. edycji popularnego programu "Twoja twarz brzmi znajomo" zwycięzcą został Janusz Radek, który wcielił się w damę polskiej piosenki Sławę Przybylską. Jak jego występ skomentowali jurorzy?
Janusz Radek jako Sława Przybylska w programie "Twoja twarz brzmi znajomo" /Polsat

W połowie maja zakończyła się 16. już edycja "Twoja twarz brzmi znajomo". Uczestników oceniali wówczas Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Michał Wiśniewski i Krzysztof Cugowski (posłuchaj!), który zastąpił Gromee'ego.

O zwycięstwo rywalizowali Karolina Pisarek, Anna Jurksztowicz, Viki Gabor (posłuchaj!), Patryk Cebulski, Maciej Radel, Ania Rusowicz (sprawdź!), Andrzej Kozłowski i Danzel. Ostatecznie program Polsatu wygrał ten ostatni. Najwięcej punktów zebrał w czwartym odcinku, gdy wcielił się w legendarnego wokalistę Dżemu - Ryśka Riedla.

Reklama

"Twoja twarz brzmi znajomo": Robert Janowski za Krzysztofa Cugowskiego

Jesienią rozpoczęła się 17. odsłona programu. Za stołem jurorskim nastąpiła zmiana - z programem pożegnał się Krzysztof Cugowski, który kontynuuje swoją karierę solową z towarzyszącym mu Zespołem Mistrzów. W roli jurora zastąpił go Robert Janowski, który wygrał 15. edycję. W poprzedniej odsłonie gościnnie pojawił się w jury, zastępując nieobecnego Michała Wiśniewskiego.

W gwiazdy estrady przed kamerami wcielają się obecnie Michał Milowicz (nazywany "polskim Elvisem" aktor i wokalista znany z m.in. filmów "Chłopaki nie płaczą", "Poranek kojota", "Kiler-ów 2-óch"), nieco zapomniana wokalistka Kasia Wilk (znana z współpracy z Mezem - "Ważne", "Sacrum", "Mamy siebie") i wszechstronny wokalista Janusz Radek (recitale "Królowa Nocy", "Serwus Madonna", "Dziwny ten świat - opowieść Niemenem", tryptyk oratoryjny Piotra Rubika - "Tu es Petrus", "Świętokrzyska Golgota", "Psałterz wrześniowy"). Ostatnim albumem Radka jest "Poświatowska/Radek - Kim Ty jesteś dla mnie" (2017) do wierszy Haliny Poświatowskiej.

Środowisko aktorów reprezentują z kolei Ewa Błachnio, Katarzyna Polewany, Robert Szpręgiel, Katarzyna Ucherska i Jakub Zdrójkowski.

Pierwszy odcinek wygrała Kasia Wilk, która wcieliła się w rapera Flo Ridę.

W piątek najwyżej oceniony został Janusz Radek, na scenie występując jako Sława Przybylska w jej przeboju "Uliczka w Barcelonie".

"Było tak nieprawdopodobne napięcie, czar, urok i przekaz tej emocji, że nawet, jak ci coś uciekło z barwy na dole, to w ogóle nie przeszkadza. To było tak piękne, że ach!" - nie szczędziła komplementów Małgorzata Walewska.

Robert Janowski również nie krył wzruszenia. "Byłem tak zaczarowany tym, że było mi wszystko jedno, czy jesteś Sławą Przybylską czy nie. Byłeś zjawiskiem artystycznym" - powiedział juror, a wszyscy nagrodzili uczestnika owacją na stojąco.

"Piękne piosenki po prostu na to zasługują, by je śpiewać, przypominać i nagradzać" - napisał na Instagramie Janusz Radek po programie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Janusz Radek | Twoja twarz brzmi znajomo | Sława Przybylska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama