The Voice Of Poland
Reklama

Niesłuchowski debiutuje po latach piosenką "Bij". Co słychać u finalisty "The Voice of Poland"?

Po latach medialnej nieobecności piosenką "Bij" na własny rachunek debiutuje Niesłuchowski, finalista i laureat trzeciego miejsca w pierwszej edycji "The Voice of Poland". Co porabiał przez ostatnią dekadę?

Po latach medialnej nieobecności piosenką "Bij" na własny rachunek debiutuje Niesłuchowski, finalista i laureat trzeciego miejsca w pierwszej edycji "The Voice of Poland". Co porabiał przez ostatnią dekadę?
Piotr Niesłuchowski w 2011 r. zajął trzecie miejsce w "The Voice of Poland" /Łukasz Szeląg /Reporter

Niesłuchowski to wokalista, tekściarz, kompozytor i gitarzysta. Pierwsze przygody muzyczne rozpoczął w wieku 17 lat, gdy dołączył do pierwszego zespołu.

Szeroka publiczność poznała Piotra Niesłuchowskiego w 2011 r., gdy podbił serca trenerów i widzów pierwszej edycji "The Voice of Poland", podczas etapu castingowego obracając trzy fotele - Nergala, Ani Dąbrowskiej i Kayah (czwartym trenerem był Andrzej Piaseczny). Wokalista ostatecznie znalazł się w drużynie Ani Dąbrowskiej, z którą dotarł do ścisłego finału. Tam zajął trzecie miejsce - wygrał wówczas Damian Ukeje z ekipy Nergala.

Reklama

W późniejszych latach towarzyszył m.in. Skubasowi, zaśpiewał u boku Natalii Przybysz podczas koncertu MTV Unplugged, zagrał dziesiątki koncertów, m.in. na Przystanku Woodstock.

Niesłuchowski debiutuje lata po "The Voice of Poland"

34-letni obecnie wokalista postanowił napisać własne piosenki i wystąpić pod własnym nazwiskiem. Pierwszym singlem jest piosenka "Bij", a płyta pod roboczym tytułem "Dom latających talerzy" szykowana jest na jesień 2023 r.

"Nie wiem jak określić rodzaj muzyki, którą gram, ale wiem o czym chcę powiedzieć, trzymając w rękach gitarę. Dlatego napisałem płytę poruszającą popularny problem z mało popularnej perspektywy, tj. temat toksycznej męskości oczami małego chłopca dopiero uczącego się czym męskość właściwie jest i czym być powinna" - mówi Niesłuchowski.

"Nie jestem fanem pionowych i poziomych linii, lubię asymetrię, a w piosenkach cenię małe zaskoczenia. Nie mam nic przeciwko prostym utworom na 4 akordach pod warunkiem, że mają gdzieś wyłamane zęby" - dodaje wokalista.

Za teledysk odpowiada Michał J. Owerczuk, a razem z Niesłuchowskim zagrał w nim Krzysztof Rysz, który określa się mianem "aktor z przypadku, model z lamusa i samozwańczy Król TikToka" (na tej platformie ma ponad 520 tys. fanów).

Utwór powstał w ramach programu stypendialnego Fundacji Fabryki Norblina. Music Masterclass to formuła stypendialna skierowana do wyrazistych, utalentowanych osobistości ze świata muzyki, które chcą rozwijać i szlifować swoją karierę pod okiem najlepszych. Role mistrzów zgodzili się objąć: Hania Rani, Natalia Przybysz, Adam Sztaba, Marek Napiórkowski, Piotr Metz, Kuba Badach i Andrzej Smolik.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Niesłuchowski | The Voice Of Poland
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy