The Voice Of Poland
Reklama

Czy Michał Szpak wróci do "The Voice o Poland"?

Michał Szpak był uwielbianym przez publiczność trenerem w programie TVP "The Voice of Poland". Czy po zmianie władzy w TVP planuje wrócić do talent show? Oto, co powiedział w rozmowie z Filipem Borowiakiem z WP.

Michał Szpak był uwielbianym przez publiczność trenerem w programie TVP "The Voice of Poland". Czy po zmianie władzy w TVP planuje wrócić do talent show? Oto, co powiedział w rozmowie z Filipem Borowiakiem z WP.
Michał Szpak wróci do "The Voice of Poland"? /Radosław Nawrocki /Agencja FORUM

Michał Szpak był trenerem w "The Voice of Poland" przez cztery edycje. Z programem pożegnał się po zakończeniu 11. sezonu programu, który wygrał jego podopieczny Krystian Ochman.

Na fotelu trenera wokalistę zastąpił Marek Piekarczyk. Produkcja programu nigdy nie podała powodu odejścia Szpaka z "The Voice of Poland", jednak wiadomo było, że po aktywnym uczestnictwie gwiazdora w czarnych protestach jesienią 2020 roku (a także wspieraniu społeczności LGBT+ na manifestacjach), nie miał już czego szukać u publicznego nadawcy.

Reklama

Wokalista w 2022 roku o pracy w TVP opowiadał m.in. Noizzowi, gdzie zdradzał, że pod koniec jego działalności w "The Voice of Poland" dochodziło do szokujących sytuacji.

"Pod koniec mojej obecności w programie wycięto mnie z ramówki, bo na nagraniu miałem w marynarce przypinkę z tęczą. Później doświadczyłem czegoś w rodzaju mobbingu, kiedy ludzie z TVP przed nagrywaniem podchodzili do mnie i sprawdzali, czy na marynarce, podeszwie, czy gdziekolwiek indziej, nie mam żadnego rodzaju symboliki LGBT+. W końcu stwierdziłem, że to wszystko poszło za daleko i że nie ma sensu tego dalej ciągnąć" - wspominał.

"Godziłem się na to wtedy, kiedy nie było aż takiego fermentu. Ja wchodziłem do TVP, kiedy było jeszcze normalnie, to był ten moment przełomu, kiedy wszystko się zmieniało. Kiedy to zaszło już za daleko, to zaczęło godzić w moją moralność" - mówił natomiast Pudelkowi.

Michał Szpak wróci do "The Voice of Poland"? Oto, co odpowiedział

Obecnie Michał Szpak promuje płytę "Nadwiślański mrok". Z tej okazji wokalista rozmawiał z Filipem Borowiakiem. W pewnym momencie temat zszedł na "The Voice of Poland". Gwiazdor został zapytany, o to, czy byłby w stanie wrócić do TVP po zmianie władzy w telewizji.

"Tęsknię za adrenaliną i tamtym pierwszym momentem, kiedy zdecydowałem się być trenerem. Sporo mnie kosztowało, żeby odnaleźć się w tym formacie i przełamać swój introwertyzm, żeby móc być mentorem. Uważam, że w ciągu tych czterech edycji, w których byłem w programie, moi podopieczni byli totalnie dopieszczeni i poprowadzeni w taki sposób, że docierali do finału i walczyli o pierwsze miejsce. Nie mam sobie nic do zarzucenia. Tęsknię trochę za ‘Voicem’, ale nie mogłem uczestniczyć w farsie, która wtedy miała miejsce i podpisywać się pod czymś, co było wbrew temu, jakie ja wyznaje zasady w swoim życiu" - opowiadał.

"Być może przyjdzie czas, bo widzę, że nadchodzi tam czas odwilży, że jeszcze będzie można połączyć siły. Ale czy to się wydarzy, nie mam pojęcia. (...) Czas pokaże, nie chce się z tym łączyć i wypowiadać na temat, który jest mi jeszcze nieznany" - skończył.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Michał Szpak | The Voice Of Poland
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama