Reklama

Jurek Owsiak o bezpieczeństwie na Przystanku Woodstock 2017: Parę zmian będzie

"Od nas wszystkich zależy to, jak się będziemy czuli na Przystanku Woodstock" - tak o bezpieczeństwie na imprezie mówi Jurek Owsiak.

"Od nas wszystkich zależy to, jak się będziemy czuli na Przystanku Woodstock" - tak o bezpieczeństwie na imprezie mówi Jurek Owsiak.
Jurek Owsiak odebrał złoty medal "Plus ratio quam vis" na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie /fot. Jacek Bednarczyk /PAP

W Gorzowie Wielkopolskim odbyło się tradycyjne spotkanie ekipy Przystanku Woodstock ze służbami zabezpieczającymi imprezę w Kostrzynie nad Odrą.

Jurek Owsiak zdradził, że tereny pod scenami będą zabezpieczone "lekkimi barierkami", a publiczność tam się gromadząca - dodatkowo sprawdzana.

"Musicie nam pomóc w tym. Musimy to razem zorganizować - to nie jest żadna złośliwość, po prostu sytuacja, która ma miejsce na świecie... My chcemy żeby ten festiwal się odbył" - podkreśla głównodowodzący Przystanku.

To odpowiedź na pojawiające się doniesienia szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. Mówił on, że festiwal musi być on zorganizowany wedle zaostrzonych kryteriów bezpieczeństwa. "Tak jak to było w ubiegłym roku. Ale i tak podczas tego festiwalu doszło do ponad 200 przypadków złamania prawa" - mówił minister.

Reklama

Zachęcał do przeczytania opinii policji. "To jest bardzo uczciwa opinia, która np. pokazuje, że organizator zaniża liczbę uczestników, aby oszczędzać na ochronie. A więc oszczędza na bezpieczeństwie" - zaznaczył Błaszczak. Zwrócił uwagę, zważywszy na to, "co się dzieje za naszą zachodnią granicą" w Polsce należy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo. "To nie jest tak, że właściwe jest hasło róbta, co chceta. Trzeba dbać o bezpieczeństwo, to jest podstawa" - stwierdził.

W odpowiedzi Owsiak zaprosił Mariusza Błaszczaka do Kostrzyna nad Odrą, by zobaczył sam, że festiwal jest bezpieczny.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. W tym roku w Kostrzynie nad Odrą (3-5 sierpnia) na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata.

Wystąpią m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, New Model Army, Orange Goblin, Kyle Gass Band, The Qemists, Nothing But Thieves, Michał Urbaniak & Urbanator, Slaves, Prong, Wilki, The Bloody Beetroots, Łąki Łan, Tabu, Blues Pills, Dub Inc., Mando Diao, Clock Machine, Frank Turner & The Sleeping Souls, Annisokay, Molotov Jukebox, House Of Pain, Speaker First, RSC, Mesajah, LemON, Zdrowa Woda, Roan, Counterfeit, Pawbeats Orchestra, Skicki-Skuik, EABS, Wojciech Mazolewski Quintet oraz Romantycy Lekkich Obyczajów.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Przystanek Woodstock | Jurek Owsiak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy