Eurowizja Junior 2023
Reklama

Eurowizja Junior 2023: Widzowie oburzeni wynikami. Piszą o ustawce!

Tegoroczna Eurowizja Junior odbyła się w Nicei. Maja Krzyżewska zajęła szóste miejsce. Widzowie i internauci są niemal pewni, że polska wokalistka powinna zająć wyższą pozycję. W sieci aż roi się od teorii, że impreza została... ustawiona!

Tegoroczna Eurowizja Junior odbyła się w Nicei. Maja Krzyżewska zajęła szóste miejsce. Widzowie i internauci są niemal pewni, że polska wokalistka powinna zająć wyższą pozycję. W sieci aż roi się od teorii, że impreza została... ustawiona!
Maja Krzyżewska pięknie reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior. Polscy fani są dumni! /Artur Zawadzki/REPORTER /Reporter

Finał Eurowizji Junior odbył się 26 listopada 2023 roku w hali widowiskowej Palais Nikaïa. Najbardziej wyczekiwany konkurs dziecięcej piosenki prowadzili Olivier Minne (współprowadził konkurs Eurowizji Junior w Paryżu w 2021 r.) oraz modelka i dziennikarka Laury Thilleman (w 2011 r. zdobyła tytuł Miss France), dziś jedna z twarzy tamtejszej telewizji. Ophenya, francuska influencerka, tworzyła treści na media społecznościowe Eurowizji.

W tym roku w Eurowizji Junior rywalizowali przedstawiciele 16 krajów. Z numerem dziewiątym wystąpiła reprezentantka Polski - Maja Krzyżewska. Autorami "I Just Need a Friend" (posłuchaj!) - eurowizyjnej piosenki Mai - są Patryk Kumór, Dominic Buczkowski-Wojtaszek i Carla Fernandes.

Reklama

Pomimo fenomenalnego występu i świetnej kompozycji Polki, w tym roku po raz kolejny z rzędu wygrała reprezentantka Francji - była nią Zoé Clauzure. W konkursie zaśpiewała piosenkę pt. "Cœur" (posłuchaj!). Francuzka zdobyła łącznie 228 punktów, pokonując Hiszpanię (201) i Armenię (180). 

W przeciwieństwie do dorosłej edycji Eurowizji, w w wersji dziecięcej można było głosować na reprezentanta z własnego kraju. Ponadto wyboru w proporcjach 50:50 dokonywały komisje jurorskie z poszczególnych krajów. 

Jak dużo daje poparcie publiczności mogliśmy zobaczyć m.in. w przypadku naszej Roksany Węgiel - w głosowaniu jury była dopiero 7., ale głosy fanów dały jej zdecydowaną wygraną.

Eurowizja Junior 2023: Widzowie oburzeni wynikami

Jeszcze przed ogłoszeniem wyników w sieci można znaleźć było liczne słowa poparcia dla polskiej reprezentantki. "Przepiękne to było", "To było fenomenalne", "Oglądając ten występ, płakałam, przysięgam, przepięknie", "Najlepszy występ w tym konkursie" - pisali internauci z różnych państw.

W głosowaniu jury najwięcej punktów - 10 - Mai Krzyżewskiej przyznały Irlandia i Wielka Brytania, nikt jednak nie dał Polsce 12 punktów. Łącznie w głosowaniu jury zdobyliśmy 69 punktów. Od głosujących online Polska otrzymała punkty 55 punktów, co łącznie dało wynik 124 i szóste miejsce w stawce. 

Po konkursie także fani z całego świata zdali test i wsparli polską reprezentantkę. "Było przepięknie! Brawo Maju"; "Szczerze, najlepszy występ na tegorocznej Eurowizji"; "Maju byłaś świetna! Dobra robota"; "Ślicznie śpiewałaś"; "Brawo Maja, 6. miejsce to ogromny sukces. Duma, duma i jeszcze raz duma" - komentowali wyraźnie dumni i zadowoleni fani muzycznego plebiscytu.

Internautom, także tym zagranicznym, piosenka Mai Krzyżewskiej bardzo przypadła do gustu. Po ogłoszeniu wyników konkursu wielu zadziwiło się, że polska wokalistka zasługiwała na wyższe miejsce - w samej czołówce! 

Fani doszukują się spisku w kolejnym z rzędu zwycięstwie przedstawiciela Francji w dziecięcym konkursie. "Obrabowali Polskę"; "Dlaczego nie wygraliśmy?"; "Właśnie przez to nienawidzę Eurowizji Junior. Totalnie ustawione"; "Polska zasługiwała na top 5"; "Powinna być w top 3"; "To jakiś żart"; "Najlepszy występ wieczoru" - piszą komentujący w internecie.

Jak Polka miała zostać oszukana? Miłośnicy konkursu zauważają, że głosowanie na własny kraj nie powinno być dozwolone. "Przestańcie pozwalać na głosowanie na własny kraj. Niektóre państwa mają po siedemnastu mieszkańców" - czytamy. Wtedy komisja jurorska mogłaby - ich zdaniem - oceniać utwory i wykonawców zgodnie z poziomem artystycznym.

Inni natomiast sądzą, że wygrał po prostu lepszy, a Polacy bardzo prędko zapomnieli, jak jeszcze cztery i pięć lat temu cieszyli się ze zwycięstw kolejno Roxie Węgiel i Viki Gabor - dwa lata z rzędu.

"Wszyscy narzekają, że znowu Francja, ale Polska przecież też wygrała dwa razy z rzędu, a potem mieliśmy 2. miejsce. To też była waszym zdaniem ustawka?" - zastanawia się jeden z internautów.

A wy - co sądzicie o takim wyniku tegorocznej Eurowizji Junior?

Czytaj też:

Zaskakujące sceny w finale The Voice. Jurorka była w szoku!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja Junior 2023 | Maja Krzyżewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy