Eurowizja 2023

Reklama

TVP dała mu kosza i nie pojedzie na Eurowizję. Jak to skomentował?

Konrad Skolimowski, czyli Skolim, to obecnie jedna z największych gwiazd disco polo. Wokalista poszedł za ciosem i zgłosił utwór do eliminacji do Eurowizji. Jego piosenka nie zdobyła jednak uznania wybierających i gwiazdor nie powalczy o wyjazd do Liverpoolu

Konrad Skolimowski, czyli Skolim, to obecnie jedna z największych gwiazd disco polo. Wokalista poszedł za ciosem i zgłosił utwór do eliminacji do Eurowizji. Jego piosenka nie zdobyła jednak uznania wybierających i gwiazdor nie powalczy o wyjazd do Liverpoolu
Skolim nie pojedzie na Eurowizję /ForumGwiazd /Agencja FORUM

Konrad Skolimowski jest wokalistą (posłuchaj!) oraz aktorem. Od 2018 r. Konrad Skolimowski występuje jako Patryk Jezierski w serialu "Barwy szczęścia". Nie wszyscy wiedzą, że poza działalnością aktorską, zajmuje się także występami na scenie disco polo.

W swoim dorobku Skolim ma takie przeboje, jak m.in. "Moja dama" (ponad 15 mln odsłon) i "Dawaj królowo" (7,1 mln). Nagrywa także z Mr. Maxem ("Mamuśki", "Bo tu jest Polska", "Drzwi do raju (Baju baju)" i "Boli serce").

Reklama

Jego największym hitem została jednak piosenką "Wyglądasz idealnie", która po siedmiu miesiącach przebiła barierę 100 mln wyświetleń na Youtube. Piosenka "Wyglądasz idealnie" doczekała się licznych parodii (m.in. "W wannie" od Chwytaka i DJ-a Wiktora czy "Za mnie" od Letniego) i remiksów.

Skolim postanowił wykorzystać swoją popularność i zgłosił swoją piosenkę do polskich preselekcji do Eurowizji.

"Taaaak.

To już postanowienie i zgłaszamy się z #KissMeBaby. Z Wami to na koniec

świata moi FANI" - pisał wokalista disco polo i aktor znany z roli

Patryka Jezierskiego w serialu "Barwy szczęścia".

Skolim chciał jechać na Eurowizję. Bezskutecznie

Popularność piosenki - na Youtube przebiła 30 milionów wyświetleń - nie zrobiła jednak wrażenia na jury TVP, które wybierało 10 wykonawców walczących o wyjazd na Eurowizję podczas koncertu eliminacyjnego. 

Wśród nich znaleźli się: Alicja Szemplinska, Dominik Dudek, Maja Hyży, Natasza Urbańska, Jann, Kuba Szmajkowski, Blanka, Felivers, Ahlena oraz Jan Majewski (YAN).

Po tym, jak Skolima i jego "Kiss Me Baby" odrzucono z walki o Eurowizję, jego fani nie kryli rozczarowania. Na jeden z komentarzy odpowiedział sam Skolim.

"Masakra, słaby wybór, poza Alicją Szemplińską, to nikogo tu nie widzę. A gdzie Skolim? Powinien dostać szansę i się znaleźć w eliminacjach. Dzika karta dla Skolima! TVP powinna mu ją przyznać, a nie go odrzucać. Tak samo zrobili z Dodą w tamtym roku. Porażka Telewizja Polska" - czytamy.

"Dziękuję za te słowa. Mój jeden utwór ma więcej wyświetleń niż cała 10 wykonawców. Cóż, taka jest Polska" - podsumował wokalista.

Eurowizja w tym roku odbędzie się w Liverpoolu, a finał zaplanowano na 13 maja. Polskiego reprezentanta poznamy natomiast 26 lutego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja 2023 | TVP | Skolim

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy