Eurowizja 2023

Reklama

Gwiazdy Eurowizji oczarowane Polakami. "To przerosło nasze oczekiwania"

1 kwietnia w Warszawie odbyła się impreza Polish Eurovision Party. Wydarzenia zapowiadające konkurs Eurowizji odwiedziło kilkunastu uczestników tegorocznej Eurowizji. Ci zachwyceni byli przede wszystkim polską publicznością.

1 kwietnia w Warszawie odbyła się impreza Polish Eurovision Party. Wydarzenia zapowiadające konkurs Eurowizji odwiedziło kilkunastu uczestników tegorocznej Eurowizji. Ci zachwyceni byli przede wszystkim polską publicznością.
Let3 i nie tylko oni byli zachwyceni polską publiką /Oleg Murasic /Reporter

1 kwietnia po raz pierwszy w Polsce odbyła się impreza zapowiadająca  konkurs Eurowizji - Polish Eurovision Party.

W Warszawie podczas wystąpili reprezentanci m.in.: Albanii, Chorwacji, Czech,  Estonii, Malty, Mołdawii, Wielkiej Brytanii oraz Danii. Łącznie zaprezentuje się 14. wykonawców.

Zaproszenie na imprezę otrzymała również reprezentantka Polski. Blanka odmówiła jednak występu w Warszawie, gdy wolała skupić się dobrym zaprezentowaniu się podczas podobnej imprezie w Izraelu, która odbędzie się 2 kwietnia. Nieobecność Blanki wywołała mnóstwo kontrowersji, o których możecie poczytać w TYM LINKU.

Reklama

Nie zabrakło również gości specjalnych. Na scenie pojawili się m.in.: Krystian Ochman, Senhit z San Marino, Oceana z Niemiec, Melovin z Ukrainy, Slavko z Czarnogóry oraz Sunstroke Project z Mołdawii.

Wśród gości, którzy wystąpili była też Viki Gabor, która krótko po występie przeprosiła fanów, twierdząc, że podczas imprezy pojawiły się problemy techniczne.

"Szkoda, że technika zawaliła, bo bardzo cieszyłam się na ten koncert. Mam nadzieję, że kolejni artyści będą lepiej słyszeć. Dzięki za wsparcie i super energię" - stwierdziła.

Eurowizyjni artyści zachwyceni polską publicznością

W mediach społecznościowych można przeczytać zachwyty nad polską publiką. Za udział w imprezie dziękowali m.in. Reiley z Dani, Wild Youth z Irlandii, Joker Out ze Słowenii oraz Mae Muller z Wielkiej Brytanii.

"Byliście niesamowici! Kocham Cię Polsko. To była niesamowita radość śpiewać razem z Wami" - napisał Reiley. "Nie zapomnimy tej nocy. Bardzo dziękujemy, Polsko! Kochamy Was!" - komentowali Irlandczycy z Wild Youth. "Polsko, Twoja energia jest niesamowita!" - chwaliła Polaków Mae Muller z Wielkiej Brytanii.

"Polscy fani, jesteście szaleni! Będziemy Was chronić mocą miłości! ŠČ!" - pisali panowie  z chorwackiego Let3.

"Słyszeliśmy wiele o tym, jak wspierający jest fandom eurowizyjny, ale wczorajszy dzień przerósł nasze oczekiwania. Czujemy się, jakbyśmy cały tydzień przeżyły w jeden dzień. Dziękujemy Wam, że byliście z nami i chociaż od strony technicznej stawiałyśmy czoła dużym wyzwaniom, otoczyliście nas miłością i mamy nadzieję, że odwzajemniliście uścisk" - podsumowały Czeszki z zespołu Vesna.

Jak informuje Dziennik Eurowizyjny, problemy techniczne, o których pisały Viki Gabor i członkinie Vesny, były główną bolączką organizatorów. Problemy z odsłuchami i mikrofonami sprawiały trudności wielu wykonawcom, a niektórzy z nich śpiewali a cappella z publicznością.

Entuzjastycznie o całej imprezie pisały chorwackie media, z resztą nie ma co się dziwić, Let3 z antyrosyjskim i antyputinowskim hymnem, jest jedną z ulubionych propozycji Polaków przed tegoroczną Eurowizją.

Kolejne pre-eurowizyjne koncerty odbędą się w Londynie, Madrycie, Amsterdamie oraz Tel-Awiwie. Eurowizja w tym roku zaplanowana została od 9 do 13 maja. Polka wystąpi w drugim półfinale (11 maja).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Polish Eurovision Party | Eurowizja 2023
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy