Eurowizja 2019

Reklama

Eurowizja 2019: Tulia (Polska) odpadła z konkursu. Kto awansował do finału? [WYNIKI]

Reprezentująca Polskę Tulia nie awansowała do finałowego koncertu 64. Konkursu Piosenki Eurowizji. Nasze wokalistki, która do Tel Awiwu jechały z piosenką "Pali się (Fire of Love)" nie dostały się do najlepszej dziesiątki. Sprawdź, kto awansował do finału!

Reprezentująca Polskę Tulia nie awansowała do finałowego koncertu 64. Konkursu Piosenki Eurowizji. Nasze wokalistki, która do Tel Awiwu jechały z piosenką "Pali się (Fire of Love)" nie dostały się do najlepszej dziesiątki. Sprawdź, kto awansował do finału!
Tulia podczas półfinałowego koncertu Eurowizji /AP Photo/Sebastian Scheiner /East News

Formacja Tulia, którą tworzą Tulia Biczak, Joanna SinkiewiczDominka Siepka Patrycja Nowicka wystąpiła na Eurowizji z piosenką "Pali się (Fire of Love)". Reprezentantki naszego kraju usłyszeliśmy jako czwarte w kolejności. Polki zaprezentowały się na ruchomym podeście, ograniczając choreografię sceniczną do minimum. Zobacz występ Tulii na Eurowizji:

Sprawdź tekst piosenki "Pali się (Fire of Love)" w serwisie Tekściory.pl!

Reklama

Zanim jednak polski zespół pojawił się na scenie, przed publicznością zgromadzoną w Tel Awiwie wystąpiły jeszcze trzy reprezentacje.

Jako pierwszą na scenie zobaczyliśmy przedstawicielkę Cypru Tamtą, która wykonała piosenkę "Replay" (posłuchaj!). Następnie na scenie pojawili się reprezentanci Czarnogóry i Finlandii, którą w tym roku reprezentuje Darude, twórca kultowego numeru "Sandstorm" (sprawdź!). Na scenie w piosence "Look Away" (posłuchaj!) towarzyszył mu Sebastian Rejman.

Po występie Polek na scenie zobaczyliśmy kolejno - Słoweńców ( Zala Kralj & Gašper Šant), Czechów (Lake Malawi) i węgierskiego wokalistę Joci Pápa.

Kolejni na scenie pojawili się: Zena z Białoursi, Nevena Božović z Serbii, Eliot z Belgii oraz Oto Nemsadze z Gruzji.

Widzów zaczarowała reprezentantka Australii - Kate Miller-Heidke - która zgodnie z tytułem jej piosenki "Zero Gravity" (posłuchaj!) unosiła się nad ziemią. Pod wrażeniem wokalnego talentu wokalistki był Artur Orzech. Chwilę później publiczność w osłupienie wprawił zespół Hatari z Islandii z numerem "Hatrið mun sigra" (sprawdź!). Grupa grająca "BDSM techno" oglądający Eurowizję przecierali oczy ze zdumienia.

Stawkę uczestników uzupełnili: Estonia (Victor Crone), Portugalia (Conan Osíris), Grecja (Katerine Duska) i San Marino (Serhat).

Po ostatnim występie ruszyło głosowanie publiczności. Do finału awansować może 10 najlepszych wykonawców. Na wynik składają się punkty przyznawane przez międzynarodowe jury (głosowali podczas ostatniej próby) oraz przez telewidzów w stosunku 50:50. 

Sprawdź tekst utworu "Zero Gravity" w serwisie Teksciory.pl

Wyniki głosowania

Według łączonych wyników głosowania do finału awansowały następujące kraje (kolejność przypadkowa): Grecja, Białoruś, Serbia, Cypr, Estonia, Czechy, Australia, Islandia, San Marino oraz Słowenia. Polska ponownie nie awansowała do finałowego koncertu.

Sprawdź tekst utworu "Hatrið mun sigra" w serwisie Teksciory.pl

Koncerty prowadzili modelka Bar Refa'eli i Erez Tal, a rozmowy w green roomie - Asi Azar i Lusi Ajjub.

Pierwszy półfinał gościnnie rozpoczęła Netta - pochodząca z Izraela laureatka Eurowizji 2018 z nową wersją swojej zwycięskiej piosenki "Toy" (sprawdź!). Poza konkursem wystąpili również Dana International (izraelska zwyciężczyni Eurowizji 1998, posłuchaj!) i producent Kutiman.

Kolejność startowa pierwszego półfinału:

1. Tamta - "Replay" (Cypr) - posłuchaj!
2. D mol - "Heaven" (Czarnogóra) - posłuchaj!
3. Darude feat. Sebastian Rejman - "Look Away" (Finlandia) - posłuchaj!
4. Tulia - "Pali się (Fire of Love)" (Polska)
5. Zala Kralj & Gašper Šantl - "Sebi" (Słowenia)
6. Lake Malawi - "Friend of a Friend" (Czechy) - posłuchaj!
7. Joci Pápai - "Az én apám" (Węgry)
8. Zena - "Like It" (Białoruś) - posłuchaj!
9. Nevena Božović - "Kruna" (Serbia)
10. Eliot - "Wake Up" (Belgia)
11. Oto Nemsadze - "Keep On Going" (Gruzja)
12. Kate Miller-Heidke - "Zero Gravity" (Australia)
13. Hatari - "Hatrið mun sigra" (Islandia) - posłuchaj!
14. Victor Crone - "Storm" (Estonia)
15. Conan Osíris - "Telemóveis" (Portugalia)
16. Katerine Duska - "Better Love" (Grecja)
17. Serhat - "Say Na Na Na" (San Marino).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tulia | Eurowizja 2019 | Hatari | Kate Miller-Heidke
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy