Eurowizja 2018

Reklama

Eurowizja 2018. Gromee dla Interii: Jest dobrze, uśmiechajmy się!

Zobaczcie, co powiedział nam po zwycięstwie w preselekcjach do Eurowizji Gromee, który z wokalistą Lukasem Meijerem będzie reprezentował Polskę w Lizbonie.

Zobaczcie, co powiedział nam po zwycięstwie w preselekcjach do Eurowizji Gromee, który z wokalistą Lukasem Meijerem będzie reprezentował Polskę w Lizbonie.
Gromee i Lukas Meijer polecą do Lizbony na Eurowizję 2018 /AKPA

Finał Krajowych Eliminacji Eurowizji 2018 odbył się w sobotę 3 marca. Podczas koncertu widzowie oraz jury wybierali zwycięzcę, który będzie reprezentować Polskę na 63. Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie.

Tegoroczna Eurowizja odbędzie się w stolicy Portugalii w dniach 8 i 10 maja (półfinały) oraz 12 maja (finał). Do finału awansuje po 10 przedstawicieli z każdego półfinału. Polska wystąpi w drugim półfinale.

O wyjazd do Lizbony rywalizowali: Future Folk ("Krakowiacy i górale"), Marta Gałuszewska (Why Don't We Go"), Gromee feat. Lukas Meijer ("Light Me Up"), Happy Prince ("Don't Let Go"), Maja Hyży ("Skin (Błysk)"), Isabell Otrebus ("Delirium"), Pablosson ("Sunflower"), Saszan ("Nie chcę ciebie mniej"), Ifi Ude ("Love Is Stronger") i Monika Urlik ("Momentum").

Reklama

Uczestników oceniali Maryla Rodowicz, gitarzysta Lady Pank Jan Borysewicz, Kasia Moś (reprezentantka Polski na Eurowizji 2017), producent Bartosz "Tabb" Zielony (popularność zdobył dzięki współpracy z chórem Sound'n'Grace, Grzegorzem Hyżym i Mezem) oraz znany głównie jako tancerz Stefano Terrazzino (czterokrotny zwycięzca "Tańca z gwiazdami", laureat programu "Twoja twarz brzmi znajomo").

W głosowaniu jurorów Gromee i Lukas Meijer zajęli trzecie miejsce, ale to widzowie sprawili, że w ostatecznej punktacji to właśnie oni zdobyli najwięcej punktów.

- Nie patrzyłem na te tabelki zmieniające się. Jakbym był dziesiąty, to też bym się ucieszył, jeżeli jest pierwszy, to jestem przeszczęśliwy. Bardzo dziękuję fanom, ludziom, którzy wysyłali na nas te głosy. Obiecuję, że zrobię wszystko, by dobrze wypaść w Lizbonie - mówi na gorąco Interii Gromee.

- Myślę przede wszystkim pozytywnie o muzyce, o świecie, cieszę się tym, że będziemy mogli tam wystąpić. Jestem szczęśliwym człowiekiem, że mogę zajmować się muzyką, że mogę współpracować z fantastycznymi wokalistami - dodaje producent.

- Jest dobrze, uśmiechajmy się, a wyniki nie zawsze są istotne - podkreśla Gromee w rozmowie z Interią.

Sprawdź tekst i tłumaczenie utworu "Light me up" w serwisie Teksciory.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gromee | Eurowizja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy