Reklama

Zobaczymy Fryderyki!

Telewizyjna Jedynka pokaże na swojej antenie transmisję z gali wręczenia tegorocznych Fryderyków.

Telewizja Polska jest w trakcie finalizowania umowy z firmą STX Jamboree zajmującą się organizacją muzycznej imprezy - czytamy w serwisie Wirtualnemedia.pl.

Reklama

Rozdanie Fryderyków planowane jest na poniedziałek 7 kwietnia. TVP 1 nada dwuczęściową transmisję z gali muzyki rozrywkowej, która odbędzie się w warszawskiej Fabryce Trzciny. Na razie nie wiadomo, kto poprowadzi ceremonię.

Następnego dnia, Jedynka nada także skróconą relację z wręczenia nagród w kategorii muzyki poważnej i jazzowej, która odbędzie się 7 kwietnia w Bazylice Ojców Salezjanów.

Plebiscyt Fryderyk 2008 jest już czternastą edycją nagród polskiego środowiska muzycznego przyznawanych przez artystów, dziennikarzy i przedstawicieli branży fonograficznej, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej. W tym roku najwięcej nominacji - 14 zebrała Kasia Nosowska za swoje dokonania solowe i z zespołem Hey.

Nowością w tegorocznej edycji Fryderyków jest to, że to sami fani zdecydują o tym, kto otrzyma statuetkę w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Głosowanie sms-owe rozpocznie się na dwa tygodnie przed finałową galą.

Wirtualnemedia.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: "jedynka" | Fryderyki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje