Reklama

Willa Younga sukcesów ciąg dalszy

Will Young, brytyjski wokalista pop, zwycięzca programu "Pop Idol", którego polską edycję pokaże w kwietniu telewizja Polsat zaczyna odnosić sukcesy także poza Wyspami. Jak poinformowała wytwórnia BMG, młody gwiazdor bije rekordy popularności również w... RPA.

Young ustanowił rekord sprzedaży singla wśród debiutantów na brytyjskim rynku muzycznym. Płytkę z nagranymi przez niego piosenkami "Anything Is Possible" i "Evergreen" nabyło w ciągu tygodnia aż 1.1 miliona Brytyjczyków, co pozwoliło wokaliście bez najmniejszego problemu objąć prowadzenie na tamtejszej liście przebojów. W następnym tygodniu do rąk fanów trafiło kolejnych 200 tysięcy egzemplarzy singla, mimo to nadal sprzedaje się znakomicie i obecnie ma szansę po raz trzeci z rzędu znaleźć się na szczycie angielskiej listy przebojów.

Reklama

W tej sytuacji wynik 53 tysięcy, jaki singel "Anything Is Possible / Evergreen" osiągnął w RPA, nie jest może tak okazały, ale biorąc pod uwagę wielkość tamtejszego rynku muzycznego, jest to naprawdę spore osiągnięcie. Taką liczbą sprzedanych w RPA egzemplarzy singla nie mógł poszczycić się nawet Elton John z pamiętnym przebojem "Candle In the Wind", dedykowanym tragicznie zmarłej księżnej Dianie.

"Nie spodziewaliśmy się takiego wyniku. Rynek singli w RPA jest praktycznie martwy. Nasze wszelkie wyliczenia i prognozy okazały się być błędne. Dzięki Willowi i programowi Idol, który tam też był pokazywany wszystko się zmieniło. Sądzimy nawet, że uda nam się dobić do 100 tysięcy" ? powiedział jeden z przedstawicieli firmy BMG, dla której Will nagrywa.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: RPA | willa | Will Young

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje