Universe: Idol wrażliwych

W niedzielę, 10 lutego, Mirosław Breguła, wokalista grupy Universe, skończyłby 44 lata. Trzy miesiące wcześniej odebrał sobie życie.

W dniu urodzin Breguły jego koledzy z Universe w Chorzowskim Centrum Kultury zagrają dwa koncerty pamięci swojego wokalisty. Na drugi występ, o godz. 19, nie ma już biletów.

Reklama

Niedługo pojawi się ostatnia płyta Universe z Mirkiem Bregułą. Zawierać będzie ona 3 ostatnie, nigdzie wcześniej niepublikowane, zaśpiewane przez Bregułę piosenki, do których po jego śmierci zespół dograł muzykę. Utwory zostały skomponowane przez wokalistę na dwa miesiące przed śmiercią. To ostatnie piosenki, jakie wyszły spod jego pióra. Nowym kompozycjom jeszcze nie nadano tytułów.

Na albumie znajdą się również symfoniczne aranżacje utworów "Mr Lennon" i "Mijam jak deszcz", które klamrą spinają płytę.

"Idolu wrażliwych serc. Te słowa teraz doskonale pasują do niego, gdyż to on nauczył wielu z nas słuchać muzyki i czytać sens słów zawarty w tekstach, ale to tylko potrafi ten, który sercem pisze i nie staje się komercjonalistą. Mam nadzieję, że pozostanie w wielu z nas, a i może znajdzie kolejne pokolenia, które będą rozumiały jego przesłania, które doskonale zawarł w swoich tekstach i w sposobie wykonywania utworów" - napisał użytkownik o nicku Sieve w komentarzu na profilu Universe w serwisie Muzzo.pl.

Dowiedz się więcej na temat: idole | Universe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje