Reklama

Reklama

Studenci z Tajwanu śpiewają po polsku piosenki Piotra Rubika

Kilkudziesięciu studentów polonistyki na jednym z tajwańskich uniwersytetów przygotowało występ oparty na kompozycjach Piotra Rubika. Wybrane utwory studenci wykonali po polsku, zaskakując bardzo dobrą znajomością języka.

Dla Piotra Rubika jest to zarówno wielkie zaskoczenie, jak i wielka frajda, że jego muzyka dociera do tak dalekich części świata. Muzyk ma nadzieję, że w przyszłości uda się zorganizować wspólny koncert z tajwańskimi chórzystami.

"Wielkim zaskoczeniem dla mnie było znalezienie w internecie nagrania tajwańskiego chóru uniwersyteckiego śpiewającego przepiękną polszczyzną kilka moich utworów. Jak patrzyłem później na mojej stronie na Facebooku, było to również zaskoczenie dla słuchaczy, którzy rzeczywiście podziwiali zaangażowanie i polszczyznę tych osób. To jest wielkie zaskoczenie, a jednocześnie wielka frajda, że ta muzyka dociera tak daleko" - mówi Piotr Rubik w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Reklama

National Chengchi University w Taipei ma 34 wydziały, a jednym z nich jest Wydział Języków i Literatur Słowiańskich. Od 10 lat wykłada tam Robert Biryndo, który postanowił zapoznać swoich studentów z twórczością Piotra Rubika.

Studentom utwory polskiego kompozytora spodobały się na tyle, że włączyli je do repertuaru uczelnianego chóru. Na jednym z występów wykonali po polsku trzy piosenki: "Most dwojga serc", "Psalm dla ciebie" oraz "Niech mówią, że to nie jest miłość".

"To było bardzo dobre wykonanie. Myślę, że jak na osoby, które mówią na co dzień po chińsku, wspaniale opanowały nasz język, to było genialne wykonanie. Na pewno nie zaśpiewałbym po chińsku lepiej" - mówi Piotr Rubik.


Muzyk nie wyklucza, że w przyszłości odwiedzi Tajwan, a może nawet wystąpi podczas wspólnego koncertu ze studentami National Chengchi University.

"Bardzo lubię podróżować, więc każdy koncert, nawet ten w najdalszym zakątku świata, byłby dla mnie wielką frajdą. Mam nadzieję, że kiedyś się uda zrobić wspólny koncert np. chóru tajwańskiego i polskiego właśnie tam" - mówi Piotr Rubik.

Muzyk napisał też list gratulacyjny do władz Uniwersytetu z podziękowaniami.

Dodajmy, że kompozytor wiosną pojawi się w roli trenera w nowym show TVN "Mali giganci".

Zobacz teledyski Piotra Rubika na stronach Interiil!

Newseria Lifestyle
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Rubik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama