Reklama

Shaggy: "Hotshot" najchętniej kupowanym albumem w USA

Jak podało Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Nagraniowego (RIAA), najchętniej kupowaną płytą 2001 roku w Stanach Zjednoczonych był album "Hotshot" Shaggy'ego. Od stycznia do grudnia nabyło go w sumie ponad 5.5 miliona osób! W sumie płytę za Oceanem kupiło już ponad sześć milionów, co oznacza, że krążek sześciokrotnie pokrył się już platyną.

Na drugim miejscu w zestawieniu RIAA znalazła się Enya z albumem "A Day Without A Rain", a pozycja trzecia przypadła płycie "Celebrity" grupy 'N Sync.

Reklama

Podobne zestawienie przygotował magazyn "Billboard". W nim jednak wykonawca przeboju "It Wasn't Me" znalazł się na miejscu drugim, ustępując jedynie The Beatles. Przyczyną tej rozbieżności są różnice w okresie, jaki RIAA i "Billboard" brały pod uwagę. W tym drugim przypadku sprzedaż liczona była nie od stycznia do grudnia, ale od grudnia 2000 do końca listopada 2001.

Tymczasem na nowe wydawnictwo Shaggy'ego jego fani nie będą musieli czekać zbyt długo. 11 lutego ukaże się bowiem album "Hotshot Ultramix", zawierający m.in. remiksy piosenek "Hope", "Angel", "Dance And Shout" oraz "It Wasn't Me", a także kilka nowych kompozycji m.in. "Too Hot To Handle" (zaśpiewana z gościnnym udziałem Robin) i "Special Request" (Shaggy'emu towarzyszy Ricardo Deucent).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: USA | Shaggy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje