Reklama

Rosyjska ruletka Rihanny. Nowy klip!

Na stronach INTERIA.PL możecie zobaczyć teledysk do piosenki "Russian Roulette". Ciężko doświadczona przez swojego byłego chłopaka Rihanna w sposób alegoryczny rozlicza się z nieudaną miłością.

Przypomnijmy, że "Russian Roulette" to pierwszy singel z nowego albumu wokalistki "Rated R", który ukaże się w najbliższy poniedziałek (23 listopada). Tymczasem u nas już możecie wygrać egzemplarze tej płyty.

Reklama

Weź udział w naszej sondzie i odpowiedz na pytanie: Czy Twoim zdaniem nowy wizerunek Rihanny jest seksowny?

Wyślij SMS na numer 7252 o treści MUZYKA.RR.TAK lub MUZYKA.RR.NIE.

Koszt wysłania SMS -a wynosi 2,44 z VAT. Sondaż przeznaczony dla abonentów wszystkich sieci komórkowych w Polsce. Szczegóły znajdziesz w regulaminie.

Piosenkę "Russian Roulette" napisał Ne-Yo, odpowiedzialny za wiele poprzednich przebojów Rihanny, takich jak: Unfaithful", "Hate That I Love You" oraz "Take A Bow". Tytułowa rosyjska ruletka jest metaforą. W wywiadzie dla niemieckiej telewizji Rihanna wyjaśniała:

"Piosenka jest o byciu w związku i o obawie bycia skrzywdzonym, co jest w pewnym sensie podobne do gry w rosyjską ruletkę. Wiesz, że ktoś na końcu będzie poszkodowany i jesteś przerażony, że to będziesz ty".

Wokalistka nie ukrywa, że swoją partię "rosyjskiej ruletki" z okładającym ją pięściami Chrisem Brownem okupiła psychiczną traumą. Mimo to gwiazda z Barbados wyraziła nadzieję, że pewnego dnia znajdzie prawdziwą miłość.

Klip wyreżyserował Anthony Mandel, który wcześniej współpracował m.in. z Beyonce, Jay'em-Z, Spice Girls czy Mary J. Blidge. Mandel, odpowiedzialny także za wideo do piosenki Rihanny "Wait Your Turn", w wywiadzie dla MTV stwierdził, że swoje dzieło postrzega jako swoistą metaforę toczącego się na łamach prasy plotkarskiej życia Rihanny.

"Myślę, że nie da się przyciągnąć uwagi i zdobyć sympatii ludzi, dopóki nie zdecydujesz się przekroczyć granicy i spróbować czegoś nowego. Piosenka, cała ta sytuacja [wokół Rihanny i Browna - przyp. red] , wszystko jest nasycone zbyt dużą ilością plotek, mediów, emocji i różnych historii".

Stąd tez pojawił się pomysł, aby w opozycji do medialnego zgiełku nakręcić "coś, co będzie poetyckie i pełne symboliki" - stwierdził reżyser, dodając, że "klip stanowi perfekcyjne ucieleśnienie zapadającej w pamięć ballady".

"Rozrachunkowy" teledysk do singla Rihanny spotkał się z bardzo pozytywnymi recenzjami amerykańskich krytyków, którzy już ogłosili go "najbardziej mrocznym i najlepszym w karierze Rihanny".

Na 2010 rok szykowana jest wielka trasa promująca to wydawnictwo. Rihanna do swojej koncertowej grupy zaprosiła m.in. gitarzystę Extreme - Nuno Bettencourta.

Czytaj także:

Ostry gitarzysta u Rihanny

Osobiste wyznanie Rihanny

Rihanna bardziej mroczna?

Zobacz teledyskiRihanny na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Rihannie | piosenki | rosyjska | Rihanna | Rihanna | ruletka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje