Reklama

Eurowizja: Gosia Andrzejewicz bliżej

Gosia Andrzejewicz znalazła się w drugim etapie eurowizyjnych preselekcji w barwach Szwajcarii z piosenką "I'm Not Afraid".

"Ja dzisiaj jestem najszczęśliwszą wokalistką na świecie:) UDAŁO SIĘ !! Dostałam się do finałowej 9 artystów, którzy powalczą o reprezentowanie Szwajcarii na Eurowizji :)) Wydawało mi się to rzeczą niemożliwą i nieosiągalną... a jednak się udało!!! :)))) To dla mnie ogromny sukces i spełnienie mojego największego marzenia, jakim było przekroczenie granicy Polski moim autorskim utworem" - pochwaliła się Gosia Andrzejewicz na Facebooku.

Reklama

Nad piosenką "I'm Not Afraid" pracowało wielu producentów, w tym m.in. Anders Fresko, który współpracuje z Fergie.

Spośród ponad 150 kandydatów do kolejnego etapu wybrano dziewiątkę, która uzyskała najwięcej głosów w internecie. Teraz staną oni przed komisją i zaśpiewają swój utwór na żywo.

"Oceniany będzie zarówno utwór, jak i możliwości wokalne kandydata i prezencja sceniczna. Po obejrzeniu wszystkich występów komisja podejmie decyzję o składzie finałowym preselekcji" - czytamy w informacji od ekipy Gosi Andrzejewicz.

Wokalistka już nie pierwszy raz próbuje swoich sił w Konkursie Eurowizji. W 2005 roku gościnnie wspomogła grupę Iwan i Delfin podczas ich występu na Eurowizji w Kijowie. Na własną rękę rok później zgłosiła utwór "Niebezpieczna gra", lecz nie został on zakwalifikowany do finału polskich preselekcji. Niezrażona wokalistka angielską wersję, pod tytułem "Dangerous Game", zgłosiła na Białorusi. W tamtejszym finale zajęła ostatecznie przedostatnie, 14. miejsce.

W 2010 r. Gosia po raz pierwszy - bez powodzenia - wystartowała w preselekcjach w Szwajcarii z piosenką "You".

Przypomnijmy, że TVP zrezygnowała z udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2012 roku tłumacząc to problemami finansowymi i zaangażowaniem w relacjonowanie piłkarskich mistrzostw Europy odbywających się w Polsce i na Ukrainie. Mimo petycji ze strony fanów konkursu od tego czasu Telewizja Polska nie zmieniła zdania.

Wyniki szwajcarskich preselekcji mamy poznać 1 lutego 2014 r. Eurowizja 2014 odbędzie się w Danii.

Sprawdź tekst piosenki w serwisie Tekściory.pl!

Czytaj także:

Gosia Andrzejewicz z piosenką "I'm Not Afraid"

Zobacz teledyski Gosi Andrzejewicz na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Bliżej | Gosia Andrzejewicz | Eurowizja 2013

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje