Bardzo szczęśliwa Isis Gee

Isis Gee, pochodząca ze Seattle wokalistka, to obok Nataszy Urbańskiej główna faworytka do zwycięstwa w konkursie "Piosenka dla Europy 2008".

Mieszkająca od czterech lat w Polsce Isis wierzy, że jej utwór "For Life" przypadnie do gustu nie tylko polskiej publiczności, ale i w razie ewentualnego zwycięstwa - również tej europejskiej.

Reklama

- Już teraz czuję się bardzo szczęśliwa z możliwości udziału w eliminacjach. Gdybym została wybrana do reprezentowania Polski w finale, to byłby to dla mnie olbrzymi zaszczyt. Pragnęłabym godnie reprezentować Polskę i głęboko wierzę, że moja piosenka spodobałaby się także widzom Eurowizji - mówi Isis Gee w rozmowie z INTERIA.PL.

"For Life" to utwór w całości skomponowany przez samą Isis. Napisała do niej również tekst i przygotowała aranżację. Sama broni się jednak przed uznaniem jej za samowystarczalną.

- Cieszę się każdym etapem powstawania utworu. Nie oznacza to wcale, że chcę zawsze wszystko robić sama. Współpracuję z wieloma wspaniałymi producentami jak z KK, Simonem Gogerly czy ostatnio Adamem Sztabą - mówi Isis.

Warto zwrócić uwagę na Gogerlego, który w 2006 roku otrzymał nagrodę Grammy za współprodukcję płyty U2 - "How To Dismantle An Atomic Bomb". Wcześniej miksował utwory m.in. dla Eltona Johna, Jennifer Lopez czy Gwen Stefani. To właśnie on dopracowywał detale eurowizyjnej propozycji Isis. Z kolei Adam Sztaba rozpisał partyturę dla Orkiestry Polskiego Radia, która gościnnie występuje w utworze.

Ostatnie godziny przed konkursem wokalistka spędzi na niekończących się próbach i dopracowywaniu szczegółów.

- Chyba tak jak wszyscy - mówi Gee.

Wokalistka nie chce jednak oceniać konkurencji, z którą przyjdzie jej się zmierzyć.

- Staram się nie oceniać innych artystów czy ich stylów muzycznych. Myślę, że poziom konkursu najlepiej ocenią widzowie i jury po zakończeniu eliminacji.

Zapytana o zarzuty wobec telewizji publicznej dotyczące faworyzowania jej głównej rywalki Nataszy Urbańskiej, odpowiada krótko:

- Nie spotkałam się z tym, żeby organizator faworyzował jednego uczestnika. Wydaje mi się to nieprawdopodobne.

Dołącz do grupy fanów Eurowizji w serwisie Muzzo.pl.

Zobacz eurowizyjne teledyski na stronach INTERIA.PL.

Zobacz nasz raport specjalny poświęcony konkursowi "Piosenka dla Europy 2008".

Dowiedz się więcej na temat: wokalistka | utwór | piosenka | Isis Gee

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje