Widoki - Goya

Widoki
wykonawca
Goya
wytwórnia
Universal Music Polska
premiera
gatunek
Pop
4,3
Oceń
Głosy
4

O płycie

Płyta zespołu Goya zatytułowana "Widoki" prezentuje różne odsłony kobiecych przemyśleń związanych z relacjami damsko-męskimi. Teksty Magdy Wójcik połączone z klawiszowo-gitarowymi dźwiękami tworzą spójną, dopracowaną całość. Album jest fuzją klasycznych instrumentów z nowoczesnymi brzmieniami instrumentów klawiszowych i perkusji. Melodyjne kompozycje w połączeniu z głosem Magdy stanowią jeden z najważniejszych elementów twórczości zespołu.

Jak twierdzi zespół, półtoraroczny okres, w którym powstawała płyta, dał im możliwość dopracowania materiału w najdrobniejszych szczegółach. Na albumie "Widoki" słychać więcej przestrzeni w muzyce, zawartej zarówno w brzmieniu wokalu, jak i w warstwie instrumentalnej. Dla członków zespołu ta płyta jest swego rodzaju świadomym powrotem do wypracowanego przez wiele lat wspólnego grania własnego brzmienia i stylu.

Singlem promującym album był utwór "Najlepsze czeka nas". "'Najlepsze czeka nas' to swego rodzaju dojrzałe wyznanie miłosne, niepozbawione jednak wątpliwości i rozterek. W tej relacji między dwojgiem ludzi możemy usłyszeć o chwilach zwątpienia i momentach samotności, jednak ostatecznie tych dwoje ludzi nie wyobraża sobie bez siebie przyszłości..." - mówi Magda, wokalistka zespołu.
Poprzedni longplay grupy to "Chwile" z 2012 roku.

Recenzja

28 października 2015
Ocena:
To nie jest czas na ograne patenty. Chociaż Goya od lat trzyma się w zestawieniu dobrego polskiego popu, to niestety fakt, że nie muszą już walczyć o pozycję, słychać na "Widokach".
Najlepsze tematy