Power Of The Dragonflame - Rhapsody Of Fire

Power Of The Dragonflame
wykonawca
Rhapsody Of Fire
wytwórnia
Mystic
premiera
gatunek
Metal
4,2
Oceń
Głosy
53

O płycie

"Power Of The Dragonflame" to ostatni rozdział czteroczęściowej sagi o Szmaragdowym Mieczu, rozpoczętej w 1997 roku na "Legendary Tales", debiutanckiej płycie włoskiej formacji Rhapsody. Grupa twierdzi, że wykonuje symfoniczny epicki Hollywood Metal, co w praktyce oznacza bombastyczny, mieniący się dziesiątkami klawiszowych i symfonicznych ozdobników, power metal. Hollywoodzki, bo lider zespołu, gitarzysta Luca Turilli, więcej inspiracji niż na płytach innych metalowców, znajduje w ścieżkach dźwiękowych do filmów, autorstwa takich kompozytorów jak Ennio Morricone, Vangelis i John Williams.

Na nowej płycie Rhapsody znalazł się, po raz pierwszy w historii grupy, utwór zaśpiewany w po włosku, czyli "Lamento Eroico". “To pieśń pełna poezji, którą mogliśmy wyrazić tylko w naszym ojczystym języku” - twierdzi Luca.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzednich wydawnictw Rhapsody, nad brzmieniem “Power Of The Dragonflame” czuwali producenci Sascha Paeth i Miro, a nagrań dokonano w studiu Gate, w niemieckim mieście Wolfsburg. To pierwszy materiał Włochów, na którym usłyszymy grę dwóch nowych muzyków - basisty Patrice Guersa i gitarzysty Dominique Leurquina. W studiu zespołowi towarzyszyło wielu gości, w tym chór operowy, sekcja smyczkowa i fleciści. Album, co już stało się tradycją w przypadku Rhapsody, jest pięknie wydany, a autorem zawartych w książeczce płyty ilustracji jest ponownie Marc Klinnert.