Matka, Syn, Bóg - Waglewski Fisz Emade

Matka, Syn, Bóg
wykonawca
Waglewski Fisz Emade
wytwórnia
ART2 MUSIC
premiera
gatunek
Alternatywa
5,0
Oceń
Głosy
1

O płycie

Po pięciu latach od wydania "Męskiej muzyki" z nową płytą powraca projekt Waglewski Fisz Emade. Producentem muzycznym albumu jest Emade, który także gra we wszystkich utworach na perkusji. Słowa napisali Fisz (głos, gitara basowa)
i Wojciech Waglewski (głos, gitary). Kompozycje w większości należą do Wojciecha Waglewskiego. Płyta powstawała od kwietnia do sierpnia 2013 r. w warszawskim Studio S-4, Studio Sound & More oraz Studio Master Lab Jacka Gawłowskiego.
Gościnnie na płycie pojawili się m.in. grający na wibrafonie Miłosz Pękala (Mitch&Mitch), wokalistka duetu Rebeka Iwona Skwarek, grający na fortepianie Mariusz Obijalski (Tworzywo, Natu), Stefan Wesołowski (instrumenty smyczkowe).
"Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie...zespołowo ponieważ od czasu poprzedniej płyty będącej jednorazowych projektem, powstał zespół Waglewski, Fisz, Emade...W związku z tym większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory..." - mówił Wojciech Waglewski.

Recenzja

3 grudnia 2013
Ocena:
Zanim ukazała się "Męska Muzyka" wydawało się, że wspólny album dwóch pokoleń rodziny Waglewskich nie miałby większych szans powodzenia. Wydany pięć lat temu platynowy krążek okazał się wielkim sukcesem, również artystycznym. Kontynuacja wspólnej rodzinnej drogi jest nie mniej ciekawa, chociaż odmienna.

Płyty artysty: Waglewski Fisz Emade

Najlepsze tematy