Dzień i noc - Justyna Steczkowska

Dzień i noc
wykonawca
Justyna Steczkowska
wytwórnia
Pomaton EMI
premiera
gatunek
Pop
3,4
Oceń
Głosy
76

O płycie

Blisko trzy lata musieliśmy czekać na nowy album wokalistki. Płyta "Dzień i noc" zawiera wyraźniejsze wpływy muzyki tanecznej i klubowej. Łączy elektronikę z żywymi sekcjami dętymi, partiami orkiestry /Sinfonia Varsovia/ i partiami chóralnymi /Chór Agaty Steczkowskiej Cantus ze Stalowej Woli/.
Album składa się z dwóch części - "Dzień", z dużą ilością słów, jest dynamiczniejszy, bardziej przebojowy. "Noc" składa się tylko z czterech utworów ("Noc", "Miłość", "Dziecko" i "Sen"), jest cichsza i spokojniejsza. W pierwotnej wersji nagrania z tej części nie miały tytułów, gdyż są swego rodzaju bonusem, zarówno na płycie jak i na kasecie.
Wyjaśniając tytuł swego nowego albumu Justyna Steczkowska stwierdziła: "Płyta składa się z dwóch części. Pierwsza to 'Dzień'. Energiczny, ruchliwy, taneczny, szybki jak każdy dzień mojego życia. 'Noc' to miłość, pokój, wyciszenie, bardzo intymna i osobista część płyty".
Autorami tekstów są: Edyta Bartosiewicz, Kasia Nosowska, Krystyna Steczkowska, Elżbieta Kamdibe Iloabachie i Paweł Steczkowski, za muzykę odpowiedzialna jest Justyna.

Najlepsze tematy