Delirium - Ellie Goulding

Delirium
wykonawca
Ellie Goulding
wytwórnia
Universal Music Polska
premiera
gatunek
Pop
5,0
Oceń
Głosy
3

O płycie

"Delirium" jest trzecim albumem w dyskografii brytyjskiej artystki. Nowy materiał zapowiadał singel "On My Mind".
Ellie Goulding zadebiutowała w 2010 roku wydawnictwem "Lights". Prawdziwym sukcesem okazał się drugi album wokalistki - przebojowy "Halcyon". Po jego premierze kariera Ellie nabrała tempa.
Ellie Goulding może się pochwalić 20 milionami sprzedanych płyt, dwoma statuetkami Brit Awards i dwoma albumami na szczycie list sprzedaży.
Ostatni singel Ellie, „Love Me Like You Do" ze ścieżki dźwiękowej filmu "Fifty Shades of Grey" przypieczętował jej status globalnej gwiazdy, trafiając na 1. miejsce list sprzedaży aż w 70 krajach.

Album "Delirium" to kolejny krok w rozwoju artystycznym Ellie Goulding. "Postrzegam to trochę, jako eksperyment - to prawdziwie popowa płyta. Podjęłam świadomą decyzję o przejściu na kolejny poziom" - mówi wokalistka. Album powstawał w studiach Londynu, Herefordshire, Szwecji i Los Angeles. Do współpracy Ellie zaangażowała światową czołówkę popowych kompozytorów i producentów - w powstawaniu materiału uczestniczyli m.in. Max Martin, Greg Kurstin, Ryan Tedder (OneRepublic), Klas Ahlund, Guy Lawrence (Disclosure) oraz Jim Eliot.

Tytuł płyty, "Delirium", odzwierciedla wszystko, przez co Ellie przeszła, by znaleźć się w miejscu, w którym jest dzisiaj. "To może oznaczać zwariowany szczęśliwy stan albo coś zupełnie odwrotnego"- przyznaje artystka. "Delirium" jest kulminacją dotychczasowych doświadczeń wokalistki - triumfu i złamanego serca, radości i lęków, które złożyły się na płytę i jej brzmienie.

Recenzja

9 listopada 2015
Ocena:
Dobrze, że w piosence "I Don't Need Nobody" Ellie Goulding dodała "nikogo, prócz ciebie". Bo Greg Kurstin mógłby się obrazić.