Reklama

Mikołaj Jaskółka-Biografia

Historia zaczyna się kiedy Mikołaj Jaskółka mając 3 lata płakał w niebogłosy. Płacz udało się zlikwidować wsadzając mu... głośnik od gramofonu do łóżeczka. Kiedy już po wszystkim miał być wyciągnięty - płacz zaczynał się na nowo i tak ów głośnik musiał pozostać tam na stałe.

Reklama

W wieku 6 lat zafascynowany występem pianisty w telewizji postanowił, że chce uczyć się w Szkole Muzycznej. Rodzice widząc taką fascynację nie mieli innego wyboru. Tak właśnie zaczęła się "wielka przygoda" z muzyką. Po ukończeniu podstawówki Mikołaj kształci się dalej. Podczas lat spędzonych w liceum, zaczął tworzyć muzykę techno.

Pierwszym sprzętem do miksowania były własnoręcznie montowane potencjometry do magnetofonów, które służyły jako pitche. Dwa "pitche" były przymontowane do jednego, specjalnie przygotowanego pudełka, z którego wychodziły dwa kable. Każdy z kabli można było podłączyć do specjalnie zrobionego gniazdka w magnetofonie lub gramofonie. Tak właśnie wyglądała jego pierwsza konsoleta.

W czasie pierwszego roku studiów muzycznych zabrał się poważniej za rozwijanie swoich zainteresowań i trafił do Radia CCM, gdzie co sobotę, razem z Dj Tomzekiem prowadził program - Dyskoteka Dj Tomzeka, a w nim Mikrostrefę w której pierwszy raz można było usłyszeć najnowsze produkcje techniczne oraz jingle radiowe własnej roboty.

W roku 2001 był założycielem i głównym producentem formacji MIXmasters - która oprócz 4 singli kompaktowych i ponad 30 stu remiksów jako pierwsza w Polsce wydała winylowego singla w klubowym stylu. Singel został wydany dzięki wspólnym staraniom Mikołaja i Sławka Szczepaniaka, który był w MIXmasters od trzeciego singla. W tym czasie razem zwiedzili mnóstwo klubów i napotykając na wzloty i upadki wiele od siebie się nauczyli.

Teraz jako MBrother solowo wydaje i produkuje utwory oraz remiksy. Pracował przy takich projektach jak Bitter Sweet, Spring Fever, Mikko, Elephunk. Sam stara się pomagać wielu osobom. Wydaje ich również we własnym wydawnictwie "Goblin Records", które również chce rozwijać.

Na 25 sierpnia 2006 roku wyznaczono datę premiery debiutanckiej płyty MBrothera "Just In The Mix", promowaną przebojowym singlem "Trebles", który podbił klubowe parkiety także w kilku krajach europejskich.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: biografie | głośnik | mikolaj | "Jaskółka"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje