Reklama

Turbo gościem specjalnym Exodus

W czerwcu na dwóch koncertach w Polsce zagra grupa Exodus. Jako gość specjalny na scenie pojawi się Turbo - zespół, który niegdyś wraz z Katem i TSA tworzył "wielką trójcę polskiego metalu".

"Możliwość zagrania tych sztuk to dla mnie pewien sentyment, bo cofa nas pamięcią do najbardziej dynamicznego, twórczego i szalonego okresu w karierze Turbo - do czasów Jarocina i Metalmanii '87 i '88, trasy z Kreatorem czy występów w Czechosłowacji z grupą Citron. Wtedy to speed

Reklama

i thrash święciły swoje największe triumfy i my również dobrze się w ten gatunek wpasowaliśmy" - mówi Wojciech Hoffmann, gitarzysta Turbo.

"Zespół Exodus to po dziś dzień chyba najbardziej thrashowa formacja tego świata, żywa legenda i bezdyskusyjna gwiazda tego nurtu, co dobitnie potwierdza ich ostatni, wyśmienity album studyjny ["Blood In Blood Out"]. To będzie zaszczyt wystąpić razem na scenie tym bardziej, że tak my, jak i oni zaczynaliśmy w tym samym okresie, nie mówiąc już o tym, że na przełomie lat 80/90 niemal załapaliśmy się na wspólną europejską trasę z tymi gigantami!" - dodaje.

Hoffmann ujawnia, że w Warszawie i Poznaniu Turbo zaprezentuje "szczególnie ostry i drapieżny set" związany z takimi płytami, jak m.in. "Last Warrior", "Kawaleria Szatana" czy "Dead End". Formacja w tym roku świętuje 35-lecie swojego istnienia.

Koncerty Exodus i Turbo odbędą się 15 i 16 czerwca, odpowiednio w Warszawie (Klub Proxima) i Poznaniu (Eskulap).

Ceny biletów: 80 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Turbo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje