Reklama

Opeth przyjedzie do Polski

Szwedzcy tytani progresywnego metalu z grupy Opeth pod koniec marca 2009 roku przyjadą na jeden koncert do Polski.

Występ ekipy Mikaela Akerfeldta (wokal, gitara) odbędzie się 21 marca w warszawskiej Stodole.

Reklama

Opeth na muzycznej scenie działa od 1990 roku i ma już na swoim koncie 9 studyjnych albumów, z czego ostatni - "Watershed", ukazał się w czerwcu tego roku.

"Watershed" to również pierwszy album Szwedów, na którym udziela się nowy gitarzysta grupy - Fredrik Akesson oraz perkusista Martin Axenrot.

Album ten zadebiutował na 23 pozycji amerykańskiej listy Billboard 200 i była to jednocześnie najwyżej notowana premiera płyty Opeth w Stanach. Jeszcze przed wydaniem albumu Opeth intensywnie koncertował, a po premierze "Watershed" zespół zagrał m.in. trasy po Japonii i Australii.

We wrześniu i październiku grupa promowała ten album na amerykańskiej trasie, natomiast 17 listopada formacja przeniosła się na Stary Kontynent i w towarzystwie Cynic i The Ocean, występem w Glasgow rozpoczęła kolejny etap światowej trasy koncertowej, który potrwa do 18 grudnia (prawie połowa z tych koncertów jest już wyprzedana!).

Na początku 2009 roku Opeth odwiedzi Indie, a 12 lutego znowu rozpocznie koncertowy sezon, w ramach którego odwiedzi nie tylko europejskie kraje, ale i Amerykę Południową.

Przypomnijmy, że po raz ostatni Szwedów w naszym kraju gościliśmy na Metal Hammer Festival w katowickim Spodku, w sierpniu 2005 roku.

Znane są już ceny biletów - w przedsprzedaży kosztują 125 zł, a w dniu koncertu będą o 10 zł droższe.

Zobacz teledyski Opeth na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Opeth | marca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje