Reklama

Metalowcy: To poniżające!

Pomorski zespół metalowy Holy Smoke kontynuuje historyczną tematykę. Po piosenkach "Lech Wałęsa" i "Pacyfikacja" przygotował utwór "Wrzesień'39" o II wojnie światowej.

"Wrześniowy dzień, pamiętny sądny dzień / Pancernik zbudził świat z błogiego snu / Wolności prysnął czar, nadzieja, wiara nam / Przyniosła siłę ponadludzką moc" - tak rozpoczyna się utwór "Wrzesień'39", który możecie posłuchać na profilu Holy Smoke w serwisie Muzzo.pl.

Reklama

- "Wrzesień'39" to utwór, który nie pozwoli nam zapomnieć, ile "dobrego" zrobili dla nas Sowieci. Nie możemy pozwolić, aby niszczono naszą historię! - apeluje Rafał "Ozzy" Skierka, śpiewający basista formacji z Tczewa.

- Polska to naród, który zawsze dążył do wolności. Nikt tego nie zmieni. Nawet premier Putin. Oskarżenia, które są wysyłane w kierunku naszego narodu, są poniżające. My pamiętamy Katyń, a udawanie, że nic się nie stało, jest nonsensem - podkreśla muzyk w rozmowie z INTERIA.PL.

- Hitlerowskie Niemcy wraz z Rosją zawarły diabelski pakt, który miał zniszczyć Polaków. Ale jak to mówił prezydent Wałęsa: "Wszyscy razem to jest siła - to jest moc". I o tym musimy pamiętać - dodaje na koniec lider Holy Smoke.

Posłuchaj nagrań Holy Smoke w Muzzo.pl.

Czytaj także:

Metalowcy u Lecha Wałęsy

Berlin płonie - na rocznicę II wojny światowej

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: 'Wałęsa' | Lech Wałęsa | "Wałęsa" | wrzesień | utwór | Holy Smoke

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje